Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

İhtiyaç nedeniyle birçok insan bankaların sunmuş olduğu kredi ürünlerinden faydalanarak tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmektedir. Buna hitaben birçok kişinin özelliklede gelir belgesiz kredi veren bankalar üzerine hummalı bir çalışma sergilemektedir. İhtiyaçlar doğrultusunda kredi çekmek isteyen kişiler gelir belgesiz kredi çekme fırsatına sahiptirler, bunun için kredi çekmek isteyen tüketicinin birkaç işlem dâhilinde olması gerekmektedir. Bankaların müşterilerine düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları çerçevesinde tüketicilerin kredi çekme olasılığını yükselterek kendilerine tüm konularda yardımcı olarak tüm işlemlerini eksiksiz yerine getirmesini sağlamaktadır. Tüketici ilk olarak ihtiyacı doğrultusunda yer alan kredi miktarını belirledikten sonra kredinin kullanılacağı bankanın şubesini ziyaret ederek kredi başvurusunda bulunması gerekmektedir.

KREDİ ÇEKMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Tüketicinin bankalar aracılığı ile kredi çekebilmesi için kredinin türüne göre çeşitli şartlar ve aynı zaman’da birtakım belgeye ihtiyaç duymaktadır. Bankanın müşterileri kredi çekmek için şubeye giderken yanında mutlaka gerekli tüm evrakları eksiksiz olarak götürmek zorundadır. Bu evraklar arasında Türkiye’de yer alan bankaların ilk olarak talep ettiği nüfus cüzdanı ve verilecek olan kredinin ödemesinde sorun yaşanmaması adına kişiden gelir belgesi istenmektedir. Aylık gelir belgesine sahip olan kişiler nüfus cüzdanları ile birlikte şubeye giderek kredi üzerine bir sorun teşkili bulunmaması halinde kredilerini rahatlıkla çekebilmektedirler. Talep edilen gelir belgesi ile kişiye uygun kredi seçimi ve aynı zaman’da geri ödenmesi için aylık ödenebileceği üzerine hesaplanarak istenmektedir.

GELİR BELGESİZ KREDİ ÇEKİLEBİLİR Mİ?

Bankalar önceden gelir belgesine sahip olmayan tüketicilerine kredi desteği sunmamaktaydı. Bu durumdan oluşan müşteri kaybını engellemek ve uzaklaşan müşterileri tekrardan bünyesine katmak için müşterilerine birkaç esnek seçenek sunarak gelir belgesi olmadan kredi çekme fırsatını sunmaya başlamıştır. Bankalarda sicile dayalı olarak kredi notu ve kara liste gibi durumlara düşen kişilerinde kredi çekmekte zorluk çektiği durumlarda bankalar maaşlarının kendi bünyelerinde var olan müşterilerine gelir belgesiz kredi vermektedir. Her ay düzenli olarak bankaya yatan maaşları göz önünde bulundurarak müşterilerine kredi sunan bankalar, şubeleri aracılığı ile tüketicinin başvuru yaparak kredi çekebilmesini sağlamaktadır.Bir önceki yazımız olan Akbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Akbank Kredi Kartı, akbank kredi kartı başvurusu ve Akbank Kredi Kartı başvurusu sonucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık