Gelir Belgesiz Kredi İş Bankası | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Gelir Belgesiz Kredi İş Bankası

Normal şartlarda bankalardan kredi çekmek için aylık kazançlarınıza bağlı olarak gelir belgesi olarak adlandırılan maaş bordrosunun bankaya sunulması gerekmektedir. Bankaların bu evrakı istemesindeki asıl sebep kredi çekmek isteyen tüketicinin aylık olarak çektiği kredinin ödeneğini sağlayabileceği üzerine yapmakta olduğu hesaba bağlı tutmaktadır. Buna dayalı olarak yakın geçmiş zaman içerisinde bankalar gelir belgesine sahip olmayan müşterilerine kredi desteğini çekmiş ve akabinde müşteri kaybına uğrayınca düzenlemeler getirerek birkaç esneklik sağlayıp gerekli birkaç husus neticesinde gelir belgesiz kredi imkânını müşterilerine sunmaktadır. Gelir belgesiz kredi çekmek için öncelikle adınıza kayıtlı olarak sunacağınız taşınamaz mal kaydı(ev, araba veya benzeri mülk) ya da krediyi çekmek istediğiniz bankada adınıza her ay düzenli yatmakta olan düzenli bir maaşa sahip olmanız.

GELİR BELGESİZ KREDİ ÇEKME İMKÂNI

Türkiye’de yer alan birçok banka’dan gelir belgesi olmadan bankanın talep etmiş olduğu birkaç istek dışında sorunsuz bir şekilde kredinizi çekebilirsiniz. Gelir belgesiz kredi çekmek isteyen kişilerin ilk olarak kredi notlarının da düzenli ve geçmişe dayalı herhangi bir ceza uygulamasına tabii olmaması gerekmektedir. Eğer tüketicinin kredi notu yüksek ise bankalar gelir belgesine gerek kalmadan kişinin kredi çekmesine sıcak bakmaktadır. Gelir belgesiz kredi başvurusu için maaşınızın yattığı banka şubesine giderek yanınıza alacağınız nüfus cüzdanı ve birkaç gerek evrak(ev tapusu ve benzeri) ile kredi başvurunuzu çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer çalışmıyor ve aynı zaman’da yatan bir sigorta priminiz yok ise evinizin tapusu veya arabanızın ruhsatı ile birlikte bankalara başvuruda bulunarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Birçok banka tarafından sağlanan bu hizmetlerin başında ise İş Bankası her zaman popülerliğini koruyarak müşterilerine gelir belgesiz ve kefilsiz kredi çekme imkânını sunmaktadır.

İŞ BANKASI GELİR BELGESİZ KREDİ

Eğer bir İş Bankası müşterisiyseniz ve aynı zaman’da aylık olarak düzenli maaşınız İş Bankası hesabınıza yatıyor ise size en yakın şubeye giderek nüfus cüzdanınız ile başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer çalışmıyor ve aylık bir gelir belgesine sahip değilseniz evinizin tapusunu veya arabanızın ruhsatını nüfus cüzdanınız ile birlikte şubeye sunarak kolay bir biçimde size en uygun krediyi çekebilirsiniz. Bu ayrıcalıklara sahip biriyseniz İş Bankası gelir belgesiz kredi çekme şansına sahipsiniz demektir.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık