Gayrimenkul projeleri seçimlerden etkilenmedi | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Gayrimenkul projeleri seçimlerden etkilenmedi

Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra inşaat ve gayrimenkul sektürünün olumsuz yansıyacağı haberleri dolaşıyordu ortalıklarda.

Gayrimenkul projeleri seçimi beklemedi Bugün yapılacak Genel Seçimler öncesinde gayrimenkul piyasasında da hareketli günler yaşanıyor. TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdür Yardımcısı Hüsniye Boztunç, “Özellikle büyük şehirler ve merkezi lokasyonlardaki projeler seçim sonucunu beklemeden sürüyor. Bizim gözlemimize göre seçim öncesinde ticari gayrimenkullerde bir durgunluk var. Ancak konut kısmı daha hareketli” diye konuştu.

Gayrimenkul

Gayrimenkul

SATIŞLAR DÜŞMEDİ

Nisan ve mayıs aylarındaki konut satışlarındaki artışın gayrimenkul piyasasındaki hareketliliğin göstergesi olduğunu ifade eden Boztunç, konut stokunun yoğun olduğu bölgelerde satışların çok iyi olmadığını burada seçimin etkisinden ziyade projenin ve bölgenin etkisinin daha önemli rol oynadığını belirtti. Boztunç, seçime göre oluşacak ekonomik ortamın gayrimenkul için gösterge olacağını, merkezi gayrimenkuller için yatırım riskinin daha az olduğunu söyledi.Bir önceki yazımız olan Numara taşıma gecikirse aboneye ne olacak başlıklı makalemizde numara taşıma, numara taşıma işlemi ücretli midir ve numaradan ad sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık