Garanti Cepbank Nedir? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Garanti Cepbank Nedir?

Teknolojinin hayatımıza getirdiği kolaylıkların başında yer alan hizmetlerden biri de bankacılık hizmetleridir. Akıllı cihazlara yüklenebilecek uygulamalar sayesinde artık bankaya gitme, sıra bekleme gibi dertler kalmadı. Bunun yerine akıllı cihazı elimize alıp oturduğumuz yerden tüm bankacılık işlemlerini rahatlıkla halledebilmekteyiz.

Garanti bankası da Garanti Cepbank uygulaması ile bankaya gitme derdini ortadan kaldırdı. Üstelik bu uygulamada pek çok kolaylık da mevcut bulunmaktadır.

Garanti Cepbank Nedir?

Bir tür mobil bankacılık hizmeti olan Garanti Cepbank, diğer online bankacılık işlemlerinin yanı sıra internet şubesi ya da cep şube girişine gerek görmeden de işlem yapılabilmektedir. Hatta Garanti Bankası’na gitmeye dahi gerek görülmeden pek çok işlem yapılabilir ve ülkemizde yer alan tüm bankamatiklerden bu para rahatlıkla çekilebilir.

Cepbank ile Para Transferi

Garanti Cepbank uygulaması kullanılarak en çok yapılan işlem para transferi işlemidir. Herhangi bir üyelik gerektirmeden yapılacak bu işlem için ilk olarak Garanti Bankası’na ait web site ziyaret edilmelidir. Giriş sayfasının üst kısmındaki menüde yer alan “Bireysel” bağlantısı ve altındaki “Şubesiz” bölümünün seçilmesinin ardından, sol taraftaki menüde çıkan “Cepbank Mobil Uygulaması” yazısı tıklanmalıdır.

Bu işlemler Garanti Cepbank uygulamasına giriş yapmak için yeterlidir. Para transferini gerçekleştirebilmek için bu sayfada yer alan “Garanti Facebook” yazısı tıklanmalı ve para gönderecek kişinin cep telefonu ve para gönderilecek kişinin cep telefonu girilmelidir. Tüm bu işlemler cep telefonu numaraları ve o numaralara gelen mesajlar kullanılarak herhangi bir kart veya hesap numarası gerekmeden para transferinin gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Cepbank Kullanılarak Yapılabilecek Diğer İşlemler

Garanti Cepbank uygulaması kullanılarak yapılabilecek işlemler sadece para transferi ile sınırlı değildir. Bu uygulama kullanılarak GSM numaralarına TL yükleme işlemi, kredi kartı borcu ödemeleri ve OGS ödemeleri işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Cepbank uygulamasını tanımlamak için Garanti Cepbank sayfasında yer alan başvur butonu tıklanmalıdır.

Garanti Cepbank uygulaması oldukça güvenli bir uygulama olup, herhangi bir güvenlik açığı içermemektedir. Aynı zamanda internet şubesi kullanılarak Cepbank hesabı ve hesabın kullanabileceği limit belirlenmektedir. Aynı zamanda bir güvenlik önlemi olarak internet şubesi yardımıyla şifre de belirlenebilmekte ve uygulanacak işlemlerde bu şifre kullanılarak da güvenli şekilde işlemleri gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Garanti Bankası Kredi Kartı Başvuru Takip, Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu ve Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık