Garanti Bonus Borcu Yapılandırma

Bu yazımızda sizlere Garanti Bonus kredi kartı borcu yapılandırma konusunda bilgi vereceğiz.  Öncelikle günümüzde artık kredi kartı kullanımı oldukça yüksek sayıda olduğunu belirtmek gerekir. Bundan dolayı her geçen gün de artmaya devam eden kredi kartı kullanımı hayatımızın vazgeçilmezi olmaktadır. Özellikle internetin de gelişimi ile birlikte sanal ortamdan ve mobil cihazlardan alışverişin yaygınlaşması kredi kartı ile yapılan işlemlerin önemini artırmıştır.

Normal alışverişin ve internet üzerinden yapılan alışverişlerin bu denli artması insanlarda tüketim olgusunu artırmaktadır. Bu da bazen insanların daha fazla alışveriş yapmalarını tetiklemektedir. Böyle olunca zaman zaman kredi kartı ekstrelerinin ödemelerinin gecikmesine ve bazen de ödememesine neden olmaktadır. Bu gibi durumların önüne geçmek için Garanti Bankasının ortaya koyduğu çözüm kredi kartı borç yapılandırmasıdır.

Borç Yapılandırma

Garanti Bonus kartı yapılandırma işleminin yapılabilmesi için kredi kartı borcu ödemesinde en az birkaç dönemlik gecikme olması gerekmektedir. Bu şekilde bir durum mevcutsa 444 0 333 numaralı Alo Garanti hattını arayarak müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşüp yapılandırma işlemleri başlatılabilir. Kredi kartı borç yapılandırma işlemi sayesinde borçlarınızı 9 taksite kadar yapılandırabilme imkanınız bulunmaktadır. Ancak bir konuya değinmek de fayda bulunmaktadır. Yeniden yapılandırma kapsamında belirlenecek ödemelerde tekrardan faizlendirme işlemi yapılacaktır.

Alo Garanti müşteri hizmetlerini arayıp ‘Garanti Bankası Bonus Kart Risk Birimi’ ile yapılacak görüşme sonucunda kredi kartı borç yapılandırmanızı yapılandırmak istediğinizi belirttiğiniz takdirde tarafınıza 9 taksitlik ödeme planı çıkarılacaktır. Tabi ki bu işlemler için kara listede olmama şartı da bulunmaktadır. Bu aşamadan sonra artık ekstreniz yapılandırma kapsamında belirlenen ücreti her ay ödemeye başlayabilirsiniz.