Froto Artık Dahada Güçlü

Yatırım köşemizde analizleri bize olumlu yansıyan ve büyüyen bir şirketin daha da güçlü iş hacimleri ile göz kırpan bir hisseyi değerlendirmek istedik. Froto Ford Otosan olarak her yıl büyüyen bir fabrika dememiz yanlış olmaz elbette. Bunun yanında kalıcı ve sağlam bir şirket olması ile beraber yatırımcılar için sürekli olumlu bakılan bir hisse.

Froto Artık Dahada Güçlü

Aylık bazda % dilim olarak pozitif olarak yansıyan Froto, her yıl sağlam olması ile görünmekle beraber, 34 lü seviyelerden şuanda 37 seviyelerinde ilerlemekte. Önümüzdeki süreçlerde düzeltme adına biraz gerilemesi beklenen hissenin her yıl olduğu gibi yeniden çıkışa geçmesi beklenilebilir.

Froto
Froto

2015 yılının ilk çeyreğinde beklentilerin üzerinde kar oranı ile adına yakışır bir hisse olmaya devam ediyor. Ford Otosan 1. çeyrekte beklentilerin üzerinde yıllık bazda 232 milyon TL net kar rakamı açıkladı. Satış hacmindeki güçlü büyüme, satış fiyatlarındaki artış, iyileşen kar marjları ve kambiyo giderlerindeki düşüşün neden olduğu fanansman giderlerindeki gerileme 1. çeyrek net karının 2014 1. çeyreğe kıyasla artış göstermesinin en önemli nedenleri olarak öne çıkıyor.

Bir Cevap Yazın