Findeks ile Kredi Notu Sorgulama Anlatım

KKB yani Kredi Kayıt Bürosu tarafından her bireyin bir kredi notu bulunmaktadır. Bu notun düşmesi veya artması tamamen müşteriye bağlıdır. Müşteri bankalardan çekmiş olduğu kredi veya kredi kartları ödemelerini yapmadığı , geç yatırdığı zamanlarda kredi notunuzda azalmaya neden oluyor. Bunun sonucunda da kredi notunuz düşeceğinden bir daha ki seferde kredi çekim talebiniz olumsuz oluyor.

İçerikler

Findeks ilk üyelik işlemi ve ilk sorgulama

Öncelikle yapmanız gereken findeks.com adresine giriş yapmak. Ardından sağ üst kısımda “Ücretsiz üye ol” butonuna tıklayın ve üyelik formunun gelmesini bekleyiniz.  Gelen sayfa linki “isube.findeks.com/ers/uyelik/bireyselUyelik.xhtml” şeklinde olacaktır. Doğru değil ise kontrol edin. Farklı sitelere bilginizi kaptırmayın. Daha sonra sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurun. Tc Kimlik no, doğum tarihi, cep no, e-posta adresiniz, çalışma ve eğitim bilgilerinizi doldurup güvenlik kodu alanına alttaki resimde yer alan kodu girin. Eğer bilgilendirme mesajı veya e-postası almak istemiyorsanız alttaki işaretli kutucuğu boş bırakın. Fakat en alttaki “Sözleşmeyi okudum, onaylıyorum” kısmı işaretli olacak. Yoksa üyeliğiniz gerçekleşmez. Sözleşmeyi okumak için üzerine tıklamanız yeterlidir. Devam diyoruz.

2. adıma geçebilirsiniz. Burada sizin için bir güvenlik sorusu oluşturulacak. Bu aşamada dilerseniz nüfus cüzdanı üzerindeki bilgileri ya da ehliyetinizi kullanabilirsiniz. birini seçip, altta güvenli sorusu alanından soruyu seçip cevabını doğru olarak girin. Sonra sizden sık kullandığınız kartınızın ilk 6 ve son 4 hanisi istenecektir. Bunları da doğru olarak giriş yapın ve devam deyin. Karşınıza bir ekran ve telefon numaranıza kod gönderme kısmı gelecek. Şifre gönder diyoruz. Tek kullanımlık telefonunuza gelen şifreyi ekranda ki kısıma giriyoruz. Sıra geldi giriş için kullanacağımız şifreyi oluşturmaya. Şifrenizi unutmayacağınız fakat zor bir şey yapın. Alttan da hoşunuza giden bir objeyi resim olarak belirleyin. Kaydet ve giriş yap deyip üyeliğinize giriş yapacaksınız.

Giriş yaptığınız anda zaten sağ köşede Findeks Kredi Notu kısmında hesaplama olacaktır. Fakat güncel olmayabilir. Altında hesaplama zamanı belirtilecektir. Güncelle derseniz ücretli bir sorgulama olabilir. Bu yüzden bu size kalmış. Ama ilk üyelikte ücretsiz olarak en azından puanınızı görmüş olacaksınız.

Findeks üyelik iptal ettirmek

Kredi Notunu öğrenebileceğiniz site olan Findeks bilindiği üzere 2. kredi notu sorgulamasında ücret almaktadır. Bu ücreti ödemek istemeyenler ise üyeliğin ücretli olduğunu düşünüp, mevcut üyeliklerini iptal ettirmek veya sildirmek isteyebilirler.

Ancak Findeks sitesinde üyeliğimi dondur üyeliğimi iptal ettirme seçeneği sunmadığı için farklı şekilde sildirmek isteyebilirsiniz. Bularında dışında 444 4 552 telefon numarasını arayarak Findeks yetkilileri ile Üyelik İptali konusunda bilgi alabilirsiniz.Yine de sizlerin bildiği ve paylaşmak istediğiniz Findeks Üyelik İptali konusunda bir bilginiz var ise yazımızın altında paylaşarak herkese bu konuda yardımcı olabilirsiniz.

Dipnot (01.05.2019) :

Findeks ile olan üyeliğinizi iptal ettirirseniz, tekrar üyelik açtığınızda yeniden ücretsiz kredi notu sorgulama hakkınız olmaz. Yani sırf bu sebeple yeniden ücretsiz hak kazanmak için üyelik iptal ettirmeyin.