Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır

KKB yani Kredi Kayıt Bürosu tarafından her bireyin bir kredi notu bulunmaktadır. Bu notun düşmesi veya artması tamamı ile müşteriye bağlıdır. Müşteri bankalardan çekmiş olduğu kredi veya kredi kartları ödemelerini yapmadığı , geç yatırdığı zamanlarda kredi notunuzda azalmaya neden oluyor. Bunun sonucunda da kredi notunuz düşeceğinden bir daha ki seferde kredi çekim talebiniz olumsuz oluyor.

Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findeks sitesine TC kimlik numaranız ile giriş yapacaksınız sonrasında site sizin bugüne kadar yapmış olduğunuz işlemlerden yola çıkarak, sizlerin kredi notunuzu ekrana yansıtarak sizlerin kredi notunuzu belirliyor. İlk sorgulama işlemi ücretsizdir ancak bir sonraki sorgulama işlemi ücrete tabidir. Findeks KKB altyapısından destek almaktadır. Findeks ile artık kredi notu sorgulama işlemleriniz daha kolay yapılıyor. Gün geçtikçe güncellemeler ile ziyaretçilerine daha kullanışlı hizmet sunuyorlar. Bu yeniliklerden bir kaçı,

Bunların dışında daha da gelişim göstermeye devam eden findeks, genellikle ismi yanlış arandığı için farklı sonuçlar çıkarabiliyor. Google aramalarınızda findex diye aradığınızda çıkan siteler sizi yanlış bilgilendirebilir. Buna dikkat etmenizde fayda var. Kaynak site olan findeks.com üzerinden telefon numarası ve T.C. kimlik numarası kullanarak kolaylıkla sorgulamanızı yapabilirsiniz. Ayrıca üstte yazdığım risk raporu da artık kolaylıkla findeks tarafından sağlanmakta. Tabi bu işlemler ücretlidir. Sürekli sorgulama yapanlar için ise findeks paketleri mevcuttur. Bu paketler aylık 4.5 TL ücret ile başlamaktadır. Seçeneklere göre Premium paket 11 TL ile ücretlendirilmiştir.

Başlangıç paketi özellikleri için de;

Notlu Risk Raporu (12 Adet)
İzleme (12 Ay)
Uyarı Hizmeti (12 Ay)

Bulunmaktadır. Sizlere vereceğimiz bilgiler şimdilik bu kadar olup yakın zamanda olan gelişmeleri yazımıza sürekli ekleyeceğiz.

Not : Yazının son güncellmeme tarihi : 19/11/2016


Bir önceki yazımız olan Findeks Kredi Notu Sorgulama başlıklı makalemizde findek kredi notu, Findeks ve Kredi Notu Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Erol albayrak dedi ki:

    Kredi notumu öğrenmek istiyorum

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık