Finansbank Sanal Kart Oluşturma Nasıl Yapılır?

Finansbank Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

İnternetin hayatımıza çok fazla girmesiyle birlikte, her işimizi de internetten gören bir hal almışızdır. Alışverişimizi dahi internetten yapmaya başlamışızdır. Ancak internetten alışveriş yapılırken bir aksi durum söz konusudur. İnternetten yaptığımız alışverişlerde kredi kartı bilgilerimizi vermek durumunda kalırız ve verdiğimiz kredi kartı bilgileri zamanla bizi zor duruma sokabilir.

Çünkü internet âlemi öyle bir âlemdir ki; her an tehdit altındayız desek yeri vardır. İnternet aleminin bu denli derin bir alem olmasının yanı sıra hackerler şifre kırmakta, bir başkasının bilgisayarına ulaşmakta malum ustadırlar. Durum böyle olunca artık dolandırıcılıkta, hırsızlıkta yön değiştirdi. Ardı banka önünde para çeken birinin kartını alıp kaçmak yerine; internet üzerinden alışveriş yapan kişinin bilgilerine ulaşılarak paralar alınmaktadır. Yani her şey daha temiz bir şekilde hallolmaktadır.

Durum böyle olunca bizlerin de daha dikkatli olması gerekmektedir. Eğer ki bizler dikkatli olmazsak, bizlerde aynı tuzaklara düşebiliriz ve düştüğümüz bu tuzaklardan dolayı da büyük bir üzüntü yaşayabiliriz. Bunun için en iyisi buna bir çözüm bulmaktır.

Bu durumda ya internet alışveriş yapmayacağız ya da sanal kart kullanacağız. Sanal kart sizin internet üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerin güven altında olması için oluşturulmuş bir sistemdir. Sanal kart uygulamasından Finansbank aracılığıyla yararlanabilirsiniz.

Finansbank sanal kart uygulamasına göre; siz internet üzerinden alışveriş yapacağınız ya da internet üzerinden bir ödeme yapacağınız zaman sanal kart başvurusunda bulunursunuz. Daha sonra size bir sanal kart uygulaması verilecektir. Ancak sizin sahip olduğunuz sanal kart hayali bir karttır ve her hangi bir kart numarası dahi yoktur. İnternet üzerinden alışveriş yapacağınızda ya da para ödemesi yapacağınız zaman; gerçek kartınızdan sanal karta para aktarması yaparsınız ve sanal kartın size bir seferliğe mahsus olmak üzere vermiş olduğu kart numarasını kullanarak alışverişinizi gerçekleştirirsiniz.

Sanal kart ile işiniz tamamlandıktan sonra kartınızda para kalmışsa; kendi banka kartınıza aktarımını gerçekleştirirsiniz. Ayrıca bir kere kullanmış olduğunuz banka kart numarasını ikinci defa siz bile kullanamazsınız. Bu sayede her hangi bir tehditle de burun buruna olmadığınız anlamına gelmektedir.