Finansbank 5030 Sms Kredi Başvurusu Yöntemi

Öncelikle Finansbank 5030 kredi ile ilgili bilgi alınabilecek kanallara göz atalım. Hepinizin de tahmin edebileceği gibi öncelikli olarak en kolay yöntem Finansbank web sitesi olacaktır. Bilgi alabilmek için bir diğer yöntem 0850 222 0 900 numaralı telefon bankacılığı olacaktır. Bu yöntem de birincisi gibi daha pratik ve kolay olan yoldur. Çünkü her ikisinde de zamandan tasarruf sağlanacaktır. Çünkü herhangi bir banka şubesine gitme sıkıntısı olmadan detaylı bilgi alınabilecektir. Ancak her ihtimali de değerlendirerek Finansbank şubelerinden de gerekli bilgilerin alınabileceğini belirtebiliriz.

SMS Kredi Nedir?

Finansbank tarafından sunulan ve cep telefonunuzdan kısa mesaj ile başvuru yapılabilen bir ihtiyaç kredisi yöntemidir. Başvuru için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne TC kimlik numaranızı yazarak 5030’a göndermeniz yeterli olmaktadır. Başvuru sonucu geri dönüş olarak başvuru sahibinin cep telefonuna gönderilir. Ön onay alan tutardan daha yüksek kredi talebiniz olursa eğer gelir belgesi ikinci bir mesajla 5030’a gönderilir. Tekrardan yapılacak olan değerlendirme sonucu tekrardan başvuru sahibinin cep telefonuna gönderilecektir.

Kredi Nasıl Kullanılabilir?

Sonrasında ön onay mesajı geldikten sonra 1 ay içerisinde size en yakın Finansbank şubesine giderek başvuruda bulunabilmektesiniz. Şubeye başvuru için giderken kimliğinizi ve adres belgenizi yanınızda bulundurmayı unutmayın. Bilmeniz gereken önemli bir noktada kredi ödemesi boyunca hayat sigortası yapılması gerekliliğidir.

 

Finansbank kredi başvurusu sonucu sizden istenecek olan adres belgesi, ikametgah belgesi veya son 3 ay içerisinde adınıza düzenlenmiş olan bir adet elektrik, doğalgaz, su, ev telefonu ya da cep telefonu faturası kabul edilmektedir. Bütün GSM operatörlerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için gönderilen kısa mesajlar ücretlendirilmektedir. SMS yoluyla alınan sonuç ön onay olarak geçmektedir ve Finansbank şubelerince yapılacak işlemler sırasında başvuru değerlendirilecektir. Uygun görülmeyen başvurular kabul edilmeyebilecektir. Eğer gerekli görülürse ek belge ya da teminat istenebilir.

Ayrıntılı bilgi ve kaynak : 

http://www.qnbfinansbank.com/krediler/ihtiyac/ihtiyac-kredisi-basvuru-kanallari.aspx