Faturanıza Ek Telefon Nasıl Alınır?

Faturanıza Ek Telefon Nasıl Alınır?

Faturanıza ek telefon, günümüz de yaşlısından gencine herkesin elinde son model akıllı telefon görmek mümkün oldu. Bunları gören telefon firmaları, her geçen yıl yeni ve daha iyi telefon modelleri üreterek alıcılara sunmakta.

Bildiğiniz gibi cep telefonları özellikleri ve görünüşleri ile birbirleri ile yarışmaktadır. Bunun yanı sıra fiyat konusunda da birbirleri ile oldukça mücadele içindeler. Bu kadar yüksek fiyatlara rağmen insanlar hala daha son model telefon sahibi olmak istemektedirler. Son model telefonlara tek seferde ödeyip sahip olamayınca insanlar taksit yoluna gitmektedir. Devletimiz tarafından yapılan son düzenleme ile cep telefonları için kredi kartı taksitlendirmesi imkânı kaldırılınca bu sefer karşımıza GSM operatörleri çıkmaktadır. Kredi kartına taksit imkânının ortadan kalkmasını fırsat bilen operatörler kişilerin tarifelerine ek telefon vererek taksitlendirme yapmaktadırlar.

GSM Operatörlerinden Telefon Kampanyaları

Kredi kartı taksitlendirmesi ile telefon alımı kaldırılınca hareke geçen telefon operatörleri müşterilerine faturalarına ek akıllı telefon alma imkânı veriyor. GSM operatörlerinden Vodafone, Türk Telekom ve Türkcell’in sunduğu fırsatlar ile insanlar taksitli telefon nasıl alabiliriz sorusuna cevap bulmuş oluyor. Tabi ki her GSM operatörü kendi içlerinde farklı kampanyalar sunmakta. Türkcell hat üzerine telefon alma, Avea telefon kampanyaları, Vodafone telefon kampanyaları, Avea cihaz kampanyaları, Türkcell cihaz kampanyaları gibi konulardan bu yazımızda bahsedeceğiz.

GSM operatörlerinin sunduğu tarifeye ek telefon alımından faydalanmak isteyen kullanıcılar, aldıkları telefonun taksitinin her ay faturalarına yansıtılarak ödemeleri gerekmektedir. Kullanıcısı olduğunuz operatöre giderek mağaza sorumlusu ile görüşebilirsiniz. İstediğiniz bir cep telefonunu almaya karar verdiğiniz zaman mağaza sorumlusu sizden T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanının bir fotokopisin, talep edecektir.

T.C. kimlik numaranız ile mağaza sorumlusu telefon almak isteyen kişinin kredi notuna bakar. Ayrıca kredi sicil referans numarasından kullanıcının risk durumu da incelenir. Kullanıcı risk altında olmayan grupta ise mağaza sorumlusunun sunduğu taahhütname ve kampanyanın şartlarını içeren bir sözleşmeyi imzalar. Bu şekilde taksitli telefon satış işlemleri başlamış olur.

Faturaya Ek Akıllı Telefon Almanın Avantajları

GSM operatörlerinin sunduğu tarifeye ek telefon almanın bazı avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlar şu şekildedir;

  • Kullanıcılar bazen istedikleri telefonu tek seferde ödeyerek alamazlar. Bu durumda tarifelerine ek taksitli telefon alabilirler
  • En fazla 24 ay olmak koşulu ile dilediğiniz gibi vade imkânı
  • GSM operatörlerinin sunduğu kampanyalar ile telefona peşin fiyatından bile daha ucuza sahip olma imkânı sunuluyor

Söylediğimiz bu avantajlar ile tarifeye ek telefon almak insanlara daha cazip gelmektedir.

Faturaya Ek Telefon Almak

GSM operatörlerinin sunduğu, alıcıların da sıklıkla kullandığı tarifeye ek telefon alma işlemleri aslında oldukça kolaydır. Birey, kullanıcısı olduğu operatörün tarifeye ek telefon alma işlemi ile ilgili yayımladığı yazıyı okumasının ardından, tarifesine uyan istediği telefonu almaya karar verir. Almak istediği telefona karar verdikten sonra kullanıcı mağaza sorumlusu ile kampanya şartlarını konuşabilir. Mağaza yetkilisi, kişiye faturasının üstüne ne kadar taksit ekleneceğini ve kaç ay ödeme yapılacağı konusunda bilgi verir. Kişi alacağı telefona karar verdikten sonra, faturasına ek olarak en fazla 24 ay olma koşulu ile taksitlendirebilir. Böylece kişi ne kadar fatura ödeyeceğine kendi karar vermiş olur. Telefonu alan kullanıcıların ödemelerini düzgün şekilde yapmaları gerekmektedir.