Evde Mini El Çantası Yapımı

Evde Mini El Çantası Yapımı 

Hem boş vakitlerinizi değerlendirmek, hem kazanç sağlamak, hem el becerilerinizi ve hayal dünyanızı geliştirmek istemez misiniz? Üstelik bütün bunları evinizde oturduğunuz yerden yapacaksınız.  Hem ev hanımları da eşlerine yardımcı olmak, eve katkısı olması adına ek iş yapmak isterler. Ben de siz değerli ev hanımlarına oturdukları yerden kolay bir şekilde yaparak, eğlenerek güzel bir şekilde para kazanabilecekleri bir iş önermek istiyorum. Evde mini el çantası yapıp satarak hem eğlenip, hem para kazanabilirsiniz.

Evde Nasıl Çanta Yapacaksınız?

Her evde kolay bir şekilde bulabileceğiz birkaç güzel malzeme ile mini el çantası yapabilirsiniz. Bunun için gereken malzemeler:

  • Yünden bir hırka ya da keçe
  • Çeşitli boncuk ya da düğmeler
  • Dikiş seti
  • Yapıştırıcı

İlk önce yapmak istediğiniz çanta modelinin kalıbını keçe üzerine çizin ve kalıbı çıkartın. Kenarları iğne yardımı ile birbirine tutturun. Üst kısımdan da biraz fazlalık alarak içe doğru bükün ve iğne ile de sabitlemiş olduğunuz yerler de dahil olmak üzere dikiş setiniz ile dikmeye başlayın. Boyunuza uygun bir şekilde askı ayarlayıp kesin ve onu da çantanıza dikin. Geriye sadece süslemesi kalıyor. Bu da elinizde bulunan düğme ve boncuklar ile hayal gücünüzün birleşmesi ile ortaya çıkacaktır. Evet artık çantanız hazır.

Yaptığım Çantaları Nasıl Pazarlayacağım?

El yapımı çantalarınızın yapımını tamamladıktan sonra önce yakın çevrenizden başlayarak tanıdıklarınıza, sevdiklerinize satmaları için verebilirsiniz. Sonrasında çanta satan dükkanlar ile anlaşabilir ve satış gerçekleştirebilirsiniz. Eğer gittiğiniz bir arkadaş toplantısı, altın günü gibi hanımların toplandığı kalabalık ortamlar varsa oralara da götürüp gene aynı şekilde güzel satışlar yapıp para kazanabilirsiniz.  Her şey size bağlıdır.

Bir Cevap Yazın