Ev Hanımıyım Kredi Alabilir Miyim? (Cevaplandı)

Türkiye’de yer alan birçok banka maaşlı çalışanlara, ev-taşıt sahibi olanlara ve emeklilere farklı avantajlar ile kredi ve kredi kartı hizmetleri sunmakta. Bu kriterlere sahip olan kişiler tamamı herhangi bir banka sorunu olmamak kaydı ile tüm bankacılık hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Fakat bankalar daha çok kitleye ulaşabilmek adına ve bu kriterleri taşımayan kişilere de hizmet verebilmek için çeşitli kredi ve kredi kartı avantajlarını sunmaya başladı. Bu durumda sadece evi ve aracı olan ya da emekli veya maaşlı bir çalışan olan kişilere değil, öğrenci ve ev hanımlarına da kredi ve kredi kartı desteği sunmakta. Günümüzde birçok kadının aklındaki düşüncesi “ev hanımıyım, kredi alabilir miyim” sorusu artık netlik kazanmış durumda.

EV HANIMLARI İÇİN KREDİ DESTEĞİ

Evlerinde değişiklik yapmak isteyen ev hanımları mobilya, perde ve benzeri ürünler satın almak için taksitle ödeyebileceği borç para ihtiyacına girmekte. Bu kapsamda bankaların yeni bir oluşum yaratması ev hanımları oldukça heyecanlandırmakta. Kefilsiz ve şartsız ev hanımı kredisi adı altında vermiş oldukları bankacılık hizmetleri doğrultusunda birçok banka işletmesi ev hanımlarının ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için düşük faizli 3000 TL kredi desteğini kendilerine sunmaktadır. Bankalar her ne kadar emekli veya maaşlı kişiler için kredi ve kredi kartı hizmetleri tek sunsa da son dönemlerde ev hanımlarının talepleri üzerine bu kampanya başlatmış bulunmakta. Sadece 3.000 TL değil, daha fazla kredi çekebilme fırsatına sahip olabilmektedirler. Günümüz Türkiye’de yer alan bankalar ev hanımlarına 5.000 TL’ye kadar kredi desteği sunabilmektedirler. Bu miktarın üstünde kredi vermeyen bankalar, ancak ev hanımının eşine ait maaş bordrosu üzerinden çekebilmektedirler.

EV HANIMLARINA KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

Ülkemizde faal bir durumda olan ve aynı zaman’da en popüler bankalar arasında yer alan DenizBank, Garanti Bankası, ŞekerBank ve Akbank gibi dev bankalar ev hanımları için özel olarak hazırlamış olduğu kampanya dahilinde sunmuş oldukları hizmetlerle ev hanımlarının küçük ölçekli krediler çekmesine yardımcı olmakta. Ev hanımları kredilerini düzenli tarih ve ödeme miktarını banka ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiği takdirde, bir dahaki kredi çekme olasılığının yüksek olacağını da bilmeleri gerekmektedir.

2 Yorum

  1. Merhaba 27.05.1974 Doğumluyum Ev Hanımıyım 1998 Girişliyim 360 Gün Sigortalıyım Ne zaman emekli olurum

Bir Cevap Yazın