Eureko Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Yangın, sağlık, seyahat sigortaları, trafik sigortaları, DASK gibi evinizi, iş yerinizi, aracınızı ve kendinizi Euroko Sigorta tarafından sunulan sigorta türlerini seçebilir ve oluşacak kazalarda, yangınlarda ve sağlık sorunlarında hasar ücreti alabilir veya sağlık sigorta kapsamanında ambulans, hastane, refakatçı, ameliyat destekleri alabilirsiniz. Eureko sigorta hasar dosya sorgulama yazımızda oluşacak hasarların online olarak nasıl sorgulanacağı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Eureko Sigorta Poliçeleri Nerelerde Yaptırılabilir?

Öncelikle şunu belirtelim ki Eureko Sigorta, Garanti Sigortanın eski halidir. Garanti Sigortanın Euroko şirketi tarafından satın alınmasıyla Euroko isimini almıştır. Yaptırmak istediğiniz sigorta paketlerinin içerikleri ve fiyatları hakkında Euroko Sigorta acentelerinden ve Garanti Bankası şubelerinden bilgi alabilirsiniz. Yaptıracağınız sigorta paketinin içeriğinin iyi incelenmesi ve acente tarafından ödenecek hasar ve tazminat miktarlarını iyi incelemenizi tavsiye ederiz. Seçmiş olduğunuz sigorta paketinin poliçesini Eureko acentelerinden ve Garanti Bankası şubelerinden yaptırabilirsiniz.

Hasar Tespiti Nasıl Yapılmaktadır?

Yaptırmış olduğunuz sigorta paketiyle ilgili meydana gelecek hasar ve sağlık sorunlarında 0850 222 66 00 veya 444 66 60 numaralı Euroko Sigorta acentesine bilgi vermeniz gerecektir. Yapılan bilgilendirme sonrası acente, hasar tespiti yapmak için gelecektir. Ekspertiz tayinin yapılmasıyla yapılacak hasar tespiti sonrası gerekli bilgiler Euroko Sigorta Acentesi Hasar değerlendirme kuruluna gönderilmektedir. Hasar değerlendirme kurulu, ekspertizin raporu doğrultusunda ve Sigorta Genel Şartları çerçevesinde değerlendirme yapacaktır. Eğer ki hasar, sigorta genel şatlarına uygunsa müşteriye hasar ödemesi için gün verilecektir. Oluşan hasarın sigorta genel şartlarına uygun olmaması durumunda ise müşteriye dosya sonuç belgesi gönderilip niçin hasar ödeme yapılamayacağı hakkında bilgi verilecektir.

Hasar Ödemeleri Nasıl Yapılacaktır?

Eureko Sigorta hasar ödeme şekilleri çek, havale, EFT şeklinde olup müşteriye teslim edilecektir. Müşteri, hasar tespit kurulunun vermiş olduğu karara ve tazminat miktarlarına itiraz edebilir. İtiraz, Euroko Sigorta tarafından incelenecek ve müşteriye dönüş yapılacaktır. Eğer ki sonuç değişmezse o zaman müşteri yasal yollarla hakkını arayabilecektir.

Eureko Sigorta Hasar Dosya Online Sorgulama

Euroko Sigorta müşterileri, firmanın online sorgulama ekranından dosya numarası ve plaka,poliçe numaralarını girerek öğrenebilmektedir. Online sistem tarafından ne kadar hasar ücreti belirlendiği ve değerlendirilirken neler gerekçe gösterildiği online hizmet sayesinde öğrenebilirsiniz. Euroko Sigorta Hasar sorgulama online hizmeti için buraya tıklayabilirsiniz.