Esnafa Devlet Destekli Hibe Kredileri 2019

İçerikler

Esnafa Devlet Destekli Hibe Kredileri 2019

Esnafa faizsiz kredi ne zaman verilecek diyen genç girişimcilerimizin sorularını hemen cevaplamak istiyoruz. Esnafa faizsiz kredi müjdesi ve birtakım kredi destekleri 2019 yılında da verilmeye devam edilmektedir. Kendi işinin patronu olmayı hedefleyen 18 yaşından büyük T.C vatandaşlarına 50 bin lira hibe kredisi desteği sağlayan tek kurum KOSGEB olmaktadır. İş yerinizi kurmak için hibe kredileri imkânlarından faydalanarak kuracağınız iş yeriniz için devlet desteği kapsamında ihtiyaç duyduğunuz bütün malzemeleri hibe kredileriyle sıfır faizli bir şekilde alabilme imkânınız bulunmaktadır. KOSGEB’in yanı sıra özel destek sağlayan Akbank ve devlet kamu bankası olan Halkbank da kendi işinin patronu olmak isteyen girişimciler için 1 yıl geri ödemesiz 4 –  10 sene vadesi bulunan krediler vermektedir.

KOSGEB Destekleri

Kişisel bir iş yeri kurmayı planlıyor ve bu planınız doğrultusunda fazla masraf yapmaktan kaçınmayı hedefliyorsanız genç girişimcilerimize her zaman verdiği büyük destekler ile adını duyurmuş KOSGEB’e başvuru işlemlerinde bulunabilirsiniz. KOSGEB devletimizin ekonomisini geliştirmek ve canlı tutmak amacıyla bütün girişimcilerimize geri ödemesiz ve sıfır faizli kredi destekleri vermektedir.

KOSGEB Faizsiz esnaf kredisi nasıl alınır diyorsanız hemen cevaplayalım, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı bulunan KOSGEB, gerekli gördüğü bütün şartları tamamlayan ve esnaf kredisi için gerekli evrakları tamamlayan bütün genç girişimcilerimize 50 bin lira ve 100 bin lira sıfır faizli hibe desteği bulunan kredi imkânları sağlamaktadır. Kendi işini kurma doğrultusunda destek almayı ümit eden girişimciler gerekli uygulamaların ardından KOSGEB tarafından bu destekleri alabilmektedirler.

KOSGEB desteklerinden faydalanmayı amaçlayan kişilerin ilk olarak kesinlikle ücretsiz bir şekilde verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni geçmesi gerekmektedir. Bu eğitim yurdumuzun bütün şehirlerinde ve ilçelerinde belirlenmiş tarih aralıklarında verilmektedir. KOSGEB desteklerinden yeni iş kurmayı planlayan girişimcilerin haricinde mevcut yerini genişletmeyi ve geliştirmeyi amaçlayan kişilerde faydalanabilmektedirler.

Esnaf Kefalet Kredisi Limiti

Başvuru Süreci Nasıl Gerçekleşmektedir?

  • İlk olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni görerek başarılı şekilde tamamlamanız gerekmektedir.
  • Kuracağınız iş yerinin bütün kurulum ve benzeri giderlerini faturalandırmanız gerekmektedir.
  • Faturalandırma işlemi sonrasında bu giderlerin karşılığını alabilmek için KOSGEB veri sistemine kayıt olmanız gerekmektedir.
  • Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler bildirgesi almanız gerekmektedir.
  • Küçük ve orta büyüklükteki ölçekli işletmeler kapsamında bilgi sahibi olarak bir doküman hazırlamalı ve bu dokumanın çıktısını almanız gerekmektedir.
  • Kurduğunuz iş yeri için iş projesi oluşturmanız gerekmektedir.
  • Bütün bu işlemleri tamamlamanızın ardından ülke genelindeki herhangi bir KOSGEB şubesini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz demektir.

Halkbank Destekleri

Esnafa faizsiz kredi veren bankalar denildiğinde Halkbank akla ilk gelen bankalardan biri olmaktadır. Zira esnafa faizsiz kredi Halkbank tarafından bu senede verilmeye devam edilmektedir. Halkbank tarafından yeni iş kurmayı düşünen ve eğitim gördüğü üniversite ya da çıraklık halk eğitim merkezi diploması ile iş kuracak kişilere aşağı yukarı 75 bin lira miktarında hibe destekli kredi kullanma imkânı vermektedir.

TEB Destekleri

TEB ticaret hayatında 1 senenin aşağısında hizmet veren kişilere güven içerisinde 50 bin liralık hibe kredileri ve kefilsiz yardım doğrultusunda talep edip güvence gösteren kişilere 100 bin lira kredi kullanma fırsatı vermektedir.

Ziraat Bankası Destekleri

Engelli vatandaşlarımıza ve engelli personel çalıştıran işletme müdürlerine Ziraat Bankası 5 yıl süreli engelsiz destek paketi kapsamında ticari hayatlı geliştirmeleri amacıyla hibe destekli kredi imkanları vermektedir.