Erken Ödeme Geri Alınabilir mi? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Erken Ödeme Geri Alınabilir mi?

Erken Ödeme Geri Alınabilir mi?

Erken Ödediğim Kredi Taksitini Geri Alabilir miyim?

Banka kredilerinde önemli olan konu zamanında geri ödenmesidir çünkü bundan sonraki kredi çekimleriniz de bu da dikkate alınacaktır. Ancak bazı durumlar vardır ki kredi çektikten sonra ödeme işlemi sırasında iki kez ödeme yapılmasıdır. Özellikle internet üzerinden online ödemeler esnasında bu çok fazla bir şekilde insanların başına gelen bir durumdur. Bunu şu şekilde örnekleyebiliriz. Kredi çekildikten sonra ödemeler başlar ve insanlar online olarak internet üzerinden ödeme işlemi gerçekleştirir fakat bir kafa karışması sonucunda yatırmamış zannettiği ancak yatırdığı taksit tutarını bir kez daha öder bu durumda banka size yatırmış olduğunuz ikinci miktarın ödemesini yapmayacak ancak bir sonraki ay borcunuzdan da düşecektir.

Yani sizin bu ay iki kere ödeme yapmanız durumunda ikinci ödemeniz bir sonraki ay taksidiniz sayılacak ve banka sizden herhangi bir ödeme talep etmeyecektir. Evet bu konuda sizin herhangi bir para kaybınız yoktur ancak şu olacaktır ki elinizdeki canlı para bu ay elinizden çıkmış olacak.  Ancak böyle bir konu başınıza geldiğinde bizim size önerimiz kredi ödemenizi gerçekleştirdiğiniz bankanızla bir görüşme yapmanız olacaktır. Çünkü bazen bankalar bu durumu göz önünde bulundurmayarak geri ödeme işlemi gerçekleştirebiliyorlar.

Biliyoruz ki insanlar kredi çekerken paraya ihtiyaç duydukları için tercih ediyorlar ve ödemelerini ona göre ayarlıyorlar ki ay içerisinde ödeyemeyecekleri borçların altına girmemek için ancak istenmeden de olsa böyle bir sorunla karşılaşılıyor olması kişiyi ciddi manada sıkıntılı bir sürece koyabiliyor. Mesele kredi çektikten sonra ödeme takvimlerinin en ince şekilde düşünülüp gerekirse yazılı olarak notların alınmasıdır. Ve daha önemlisi eğer ki borç internet üzerinden ödenecekse o zaman ödenmiş olan tutarların titizlikle kayıt altında olması gerekliliğidir.

Sonuç olarak toparlayacak olursak bankaların bize kredi alımlarımız esnasında imzalamış oldukları belgeler içerisinde bu gibi durumlar zaten belirtilmiştir ve detaylı bilgi sahibi olabilmek için bu belgelerin okunuyor olması aynı zamanda nelere de müsaade ettiğinizi bilmeniz noktasında önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık