En Uygun İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi İçin En Uygun Bankalar

Günümüz de insanlar gelir gider dengeleri bozulduğu zaman farklı arayışlar içine girerler. Birçok insanın çalıştığı yerden aldığı maaş evini geçindiremez konumdadır. Fakat sadece gelir gider dengesi bozulan değil, yüksek fiyatlı ev, araba, cep telefonu, bilgisayar gibi ihtiyaçlar için de kredi çekenlerde vardır. Bunun sonucunda bireyler en uygun ihtiyaç kredisi veren banka arayışına girerler. Bankalar ihtiyaç kredilerinde en iyi kredi faiz oranları vererek, daha fazla insana ulaşmak isterler. Krediler de kendi içlerinde gruplandırılırlar. Bu krediler ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi olabilmektedir. Son dönemlerde istatistikler gösteriyor ki bankalara gelen müşteriler daha çok ihtiyaç kredisi çekiyorlar.

Bankaların Faiz Oranları

İnsanların çoğu kredi için tercih ettiği bankayı tavsiye üzerine ya da daha önce çalıştığı için seçmektedir. Banka kredilerinden yararlanmak için ilk olarak bankalara müracaat etmeniz gerekir. Banka temsilcileri size kredi verilip verilmeyeceğini belirtecektir. Bankalar daha çok müşteri çekebilmek için faiz oranlarını aşağı çekip, müşterilerine yansıtmak istemektedirler.

En Az Faizi Olan Banka Müşteriyi Çekiyor

En uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları sağlayan banka müşterilerin ilgi odağı olmaktadır. Faiz oranları düşük ve ödeme kolaylığı en iyi olan banka her zaman ilk tercih edilen olacaktır.

Günümüz Türkiye’sinde faiz oranları bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Fakat bütün bankaların ihtiyaç kredi oranları birbirleri ile yakınlık göstermektedir.

İnsanların acil paraya ihtiyacı olduğu zamanlarda verilen ihtiyaç kredisi için durumlara bakıldığı zaman şartlar şu şekilde olmaktadır;

  • İş Bankası İhtiyaç Kredisi Şartları

İş Bankası müşterilerine ihtiyaç kredisi konusunda kolaylık sağlamaktadır. Cep telefonlarından ve internet şubeleri aracılığı ile kredi çekmek isteyenlere anında kredi imkânı sağlayan İş Bankası, 2019 yılı itibari ile kullanıcılarına 25 bin Türk Lirasına kadar ihtiyaç kredisi imkânı tanımaktadır.

  • Akbank İhtiyaç Kredisi İmkânları

Akbank günümüz de en çok tercih edilen bankalar arasında bulunuyor. Bu yönü ile de kullanıcılarına diğer bankalara nazaran faiz oranlarında ve vade seçeneklerinde güzellik sağlıyor. Akbank Direkt Uygulaması ve SMS yolu ile müşterilerine kredi imkânı sağlamaktadır. Bu avantajların yanında Akbank kullanıcılarına kredi taksitlerini 3 ay erteleme şansı da tanıyor. Yani bugün bir kredi aldığınız zaman 3 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Akbank ihtiyaç kredileri için bir üst limit belirmemekle birlikte kullanıcılarına %1,14 faiz oranı sunmaktadır.

  • Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Şartları

Garanti Bankası şartlara uyan bütün müşterilerine kredi imkânı sağlamaktadır. Garanti Bankasının ihtiyaç kredilerinden faydalanmak için bankanın şubelerinden, internet bankacılığından ya da SMS ile başvuru yapabilirsiniz. Garanti Bankası bu imkânlar ile müşterilerine kolaylık sağlıyor. İhtiyaç kredisinin vade oranları da 3 ila 48 ay arasında değişmekte ve maksimum 25 bin Türk Lirası kredi kullanma imkânı sağlamaktadır.

  • Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi İmkânları

Yapı Kredi Bankası müşterilerine internet bankacılığından, şubelerinden ya da SMS yolu ile başvuru yapma imkânı tanıyor. İhtiyaç kredilerinde en az bin Türk Lirasından 75 bin Türk Lirasına kadar kredi imkânı sağlıyor. Kredilerin vadesi de 3 ila 48 ay arasında değişkenlik gösteriyor. Banka kullanıcılar için geri ödeme şartlarını kişiye göre belirliyor. Bu şekilde bireylere kolaylık sağlıyor. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi şartları için internet sitesine göz atabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Şartları

Ziraat Bankası da ihtiyaç kredilerini internet bankacılığı, şubelerinden ya da SMS yoluyla kullanıcılarına ulaştırmaktadır. İhtiyaç kredilerinde maksimum vade oranı 48 ay olarak karşımıza çıkmaktadır.