En Ucuz Uçak Bileti İç Hatlar | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

En Ucuz Uçak Bileti İç Hatlar

En Ucuz Uçak Bileti İç Hatlar

 En ucuz uçak bileti nasıl mı alınır? Aslında bunun birçok yolu var. İnternet siteleri, tur şirketleri, direkt hava yolları şubelerinden uygun fiyatlara uçak bileti almak mümkün.  İyi de bu firmalar sürekli iç hatlar için en ucuz uçak bileti satıyorlar mı? Tabi ki hayır.

Öncelikle en ucuz uçak bileti alabilmemiz için tarihler çok önemli. Kurban ve şeker bayramı, yılbaşı, Noel ve diğer resmi tatillerde uçak bileti fiyatları normal günlerden daha pahalı oluyor. Çarşamba ve Perşembe günleri uçmak %10 daha ucuz olurken, hafta sonu cumartesi öğleden sonra ya da Pazar günü çıkmak %30 daha pahalıya geliyor. 3 ve 6 ay önce alınan iç hatlar uçak biletleri erken rezervasyon olduğu için çok daha ucuza gelebiliyorken bazı seyahatler de ise geç alınan biletler, Hava yolları şirketlerinin uçaklarını dolduramadığından dolayı yaptığı promosyonlar ve bazı kampanyalar dahilinde çok daha ucuza gelebiliyor.

Teknolojiyi takip etmek iç hatlar için en ucuz uçak bileti alabilmenin en iyi yolu. Kullandığımız akıllı cep telefonlarına yüklenen uygulamalar sayesinde tek bir hava yolu firmasına bağlı kalmadan birçok hava yolu firmasından sorgulama yapmanıza olanak sağlıyor. Hava yolları firmalarının bilgilendirme listelerine mailinizi kayıt ederek de güncel kampanya ve promosyonlardan haberdar olabilirsiniz fakat maillerinizi iyi takip etmeniz gerekiyor çünkü en ucuz uçak biletleri genelde çok çabuk tükeniyor. Almış olduğunuz biletlerin gidiş dönüş değil de tek yön olması da bilet fiyatlarında farklılık gösterebiliyor. Uçuş mili biriktiren kredi kartlarımız ile en ucuza uçak bileti almak mümkün hatta yeteri kadar uçuş miliniz var ise bedavaya bile uçak bileti alabilirsiniz. Hava yolları firmalarının sunmuş olduğu uçuş kartları da seyahat ettikçe puan biriktiriyor ve puanlarla ucuza bilet almak mümkün oluyor.

İç hat uçuşları için en ucuza bilet almanın birçok yolunu anlatmış olduk. Kısaca özetlemek gerekirse; teknolojiden faydalanmak, sürekli kampanya ve promosyonları takip etmek, erken rezervasyon yaptırmak, puan ve mil biriktiren kartlar kullanmak, bazı durumlarda gidiş dönüş bileti değil de tek yöne bilet almak, iç hatlar için en ucuz bilet alma yollarıdır.

Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık