Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

10 Kasım 2016
Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekli vatandaşlar için düğmeye basan bankalar bu kapsamda tüketicilere ihtiyaçları doğrultusunda faizsiz kredi desteği sunmakta. İçerisinde bulunduğumuz 2016 yılı çerçevesine bağlı olarak yapılan bazı düzenlemeler ile artık emekli maaşına sahip tüketiciler kamu bankaları’ndan maaşının 10 katına kadar faizsiz emekli kredisi fırsatına erişmekte. Bu kapsamda kredi talebinde bulunan emeklilere bir avantaj daha sağlanmakta. Birinci senesinin hemen ardından ikinci yıl vade ödemelerinde kendilerine geniş bir vade yelpazesi sunulmakta. Daha rahat ödeyebilme imkanına sahip olacak olan emekli vatandaşlarımız bu sayede ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilecekleri bu kredi türüyle rahatlayabilecek.

EMEKLİYE FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ SAĞLAYAN BANKALAR HANGİLERİ?

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar arasında ilk sırada oldukça avantaj sağlayan Ziraat Bankası gelmekte. 12, 24, 36 ve 48 aya varan vade seçenekleri ile emeklilere harika fırsatlar sunmaktadır. Emeklilerin maaşlarının on katına kadar faizsiz kredi kullanımını yapacakları en avantajlı banka Ziraat olmakta. Hemen ardından  ise İş Bankası gelmekte. İş Bankası emeklilere özel olarak yapılandırılan İş Bankası emeklilere faizsiz kredi desteği adı altında maaşlarının on katına kadar hiçbir faiz oranı uygulamaksızın kredi sunmaktadır. İş Bankasının yanı sıra Garanti Bankası emeklilere faizsiz kredi desteği de sunmakta. Garanti Bankasının kredi alanında yeni yapılandırma metotlarında emeklilere sunmuş olduğu bu fırsat oldukça ideal görülmekte. Bankaların yanı sıra ayrıca PTT emeklilere faizsiz kredi sunmakta. 72 aya kadar varan vade seçenekleri ile 30.000 TL’ye kadar kredi sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. cevher dedi ki:

  Emekliye faizsiz kredi imkanı bir an önce yürürlüğe girmeli. Zaten aldığımız maaş çalışma zamanımıza göre düşük. Bir de krediye faiz ödersek nasıl geçiniriz.

 2. Kadir dedi ki:

  Kamuda çalışırken idare ediyorduk. Emekli olduk, bayramda falan özel günlerde kesinlikle kredi ihtiyaç oluyor. Bu yüzdende faizsiz olarak faydalanma imkanı cok doğru bir çalışma.

 3. Savaş dedi ki:

  Yeni emekli olanlarda bu faizsiz krediyi kullanabilir mi? 6 ay önce emekli oldum. İş bankası bu konuda bize yardımcı olacak mı acaba? Ben oradan kredi başvurusu yapmayı düşünüyordum.

 4. zafer dedi ki:

  Emekliyim. Faizsiz kredi almak istiyorum. Her bankada bu var mı? Devlet bankaları için mi geçerli.

 5. Mahir dedi ki:

  Arkadaşlar soranlar olmuş. yeni emeklide olsanız eski emeklide olsanız herkes için geçerli. belirli bir zaman şartı yok..

 6. Tarık dedi ki:

  Kredi başvurusunu hangi bankalara yapabiliyorum. Bir de tüm emeklilere kredi çıkar mı? Kredi notu sorun oluyor mu?

 7. Güner dedi ki:

  Haydi bakalım hemen deneyelim. Babam emekli onun üzerine ben şimdi ihtiyaç kredisi alsam faiz ödemeden kredi kullanabilirim o zaman. Eğer bu gerçekten olursa zaten emekliden çok yakınlarının işine gelir.

 8. EnginR dedi ki:

  Faizle kredi borcu ödeyen emekliye Af yok.
  Faizsiz kredi çeken Esnafa Prim Affı var
  . Bu ne biçim bir ülkedir ??

 9. kar dedi ki:

  Emekliye Faizsiz 10 Maaş Kredi 12 Ay Ertelemeli olacak. Bu konuda konuşuluyordu bi kaç ay önce.

 10. Sibel dedi ki:

  Emekliyim ama malülen oldum. Faizsiz kredi başvurusu yapabilir miyim? Bir de hangi bankalar için geçerli?

 11. Yaman dedi ki:

  emekliye ptt dışında faizsiz kredi duymadım hiç. aslında ptt bank da veriyor deniyordu ama hiç denemedim.

 12. Taner dedi ki:

  Emeklilere maaşın 10 katı kadar faizsiz olacak deniyordu. Maaşın 10 katını geçincede uygun bir faiz oranı olsa bari.

 13. defneh dedi ki:

  maaşın 10 katına kadar faizsiz emekli kredisi diye şov haberde duymuştum. hemde 1 yıl sonra ödemeler başlıyordu. meclisde çalışma var deniyordu ama sonuç ne oldu ki?

 14. ferhatd dedi ki:

  Hep zam zam duymaktan bıktık. konut kredisindeki indirimden sonra birde bu olsa tam olacak.

 15. mesidi_ dedi ki:

  Emekliye faizsiz kredi oldu olacak deniyor ama 10 maaş miktarımız kadar olacak.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık