Emekliye Faizsiz Kredi Alma İmkanı

2019 ekonomi düzenlemeleri içinde emekliler içinde birçok ayrıcalık yer almaktadır. Emeklilerin cebini düşünen düzenlemeler doğrultusunda, emekliye faizsiz kredi müjdesi ile birlikte, geri ödemelerde sağlanan birçok kolaylık emeklilerin rahat nefes almasını sağlayacaktır. Kamu bankaları aracılığı ile emeklilerin faiz yükü olmayan kredi çekme imkanı olacaktır. 10 maaş miktarı kadar kredi çekme imkanı tanınan emeklilerin 100 liralık emekli maaşlarına yapılan zam da Ocak ayından itibaren verilmeye başlanmıştır.

Garanti Bankası Emeklilere Faizsiz Kredi Şartları

Sürekli maaşın yetmediğinden yakınan emeklilerin, dönemsel olarak rahatlamaları için bankaların sundukları faizsiz hizmet olanakları bulunmaktadır. En son 1 Kasım seçiminden sonra sürekli gündemde olan, emeklilere faizsiz kredi imkânı, kesinleşmiş bir haber olmasa da, garanti bankası başta olmak üzere birçok banka belli maaş miktarı kadar faizsiz kredi imkânını emeklilere sunmaktadır. Bankaların istediği şartlara uyan emeklilerin beklemeden nakit para ihtiyaçlarını kısa sürede karşılamaktadır.

İş Bankası Emeklilere Faizsiz Hizmet Veriyor mu?

Birçok banka emeklilere maaşlarını kendi bankalarına aktarmaları şartı ile ayrıcalıklı kredi imkânları sunmaktadır. Faiz söz konusu olunca pek çok emekli ihtiyaç kredilerinden yararlanmaktan vazgeçmektedir. Kredi taksitleri miktarının fazla olmasına neden olan faizler, emekli maaşının yetmemesine neden oluyor. Bu konuda İş Bankası ’da maaşını kendi bankasından alma sözü veren emeklilere 10 maaşa kadar kredi olanağı sunmaktadır. Geri ödeme taksitlendirmeleri, vade miktarına ve maaş düzeyine göre farklılık göstermektedir.

Emeklilere Faizsiz İhtiyaç Kredisi Olanakları

Bankalar emeklilerin kendi belirledikleri 26taksit sayısı ve miktarı ile ihtiyaç kredisi alma imkânı doğrultusunda hizmet vermektedir. Asıl borca eklenen faiz sorunsalı birçok kişinin kredi çekmekten vazgeçmesine neden oluyor. Bu nedenle emeklilerin halinden anlayan bankalar, geri ödeme seçeneği bol olan ve gerekli şartlar sağlandığı takdirde faizsiz hizmet bile verilmektedir.

Seçim sonrasında verilen vaatlerin yerine getirilmesini bekleyen birçok kişi gibi, emeklilerde banka kredileri ile ilgili çıkacak olan tasarıyı beklemektedir. Emeklilere birçok konuda tanınan öncelik gibi, bankalardan da, 0 faiz olanağı ve uzun vadede düşük taksitli geri ödeme olanağı sağlanması beklenmektedir.