Emekliye Bankaya Gitmeden Taahhütname İmzası

Emeklilerin dört gözle beklediği promosyon paraları önceden de belirttiğimiz gibi mart ayından itibaren ödenmeye başlayacak. Emekliler, paralarını ne zaman alacak? Sorusuna cevap ararken ilk cevap Ziraat Bankasından geldi. T.C kimlik numarasının son iki rakamına göre promosyon ödemelerinin mart ayında başlayacağını ve ödemelerin mayıs ayına kadar devam edeceğini açıkladı.

Ziraat Bankası Şubelerine Gitmeden de Promosyon Taahhütname İmzalanabilecek

Bilindiği hükumetin emekli promosyon açıklamasından sonra Sosyal Sigortalar Kurumu ile ilk protokolü imzalayan banka Ziraat Bankası olmuştu. Ziraat Bankasından emekli maaşı alacak emeklilerin ” 3 yıllık maaşlarını Ziraat Bankasından” almak koşuluyla, almış olduğu maaşın miktarına göre promosyon ücreti ödeyecek. Ziraat Bankası’nın emekli maaşı alacak olan emeklilere bir diğer hizmeti de banka şubelerine gitmeden taahhütname verebilecek olmalarıdır. Banka şubelerine kadar gidemeyecek yaşlı, engelli emekliler Ziraat Bankasının telefon müşteri hizmetlerini arayarak veya web adresinden şubelere gitmeden taahhütname verebileceklerdir. İsteyen emekliler de SMS hizmetiyle de taahhütname verebileceklerdir. Bunun için cep telefonlarını mesaj bölümüne PRO  yazıp bir boşluk bırakıp TC Kimlik Numarasını yazdıktan sonra 4757’e göndermeleri gerecektir. Müşteri temsilcileri, mesaj gönderen emeklileri arayıp taahhütname onayı alacaklardır.

Emekliler Ne Kadar Para Alacak?

Bilindiği gibi 1.000 TL altında emekli aylığı alanlara 300 lira, 1.000 lira ile 2.000 TL arasında emekli aylığı alanlara 375 lira, 2.000 TL üzerinde emekli aylığı alanlara 450 lira promosyon parası ödenecek. Ziraat Bankası da promosyon paralarını 3 yıllık anlaşma karşılığı tek seferde ödeme yapacak. Hemen belirtelim ki hiç banka da promosyon para anlaşması yaparken 3 yıllık emekli maaş çekme şartından başka hiç bir şart sunamayacak. Bilindiği gibi bazı bankalar, emekli promosyon para sözleşmesinde kredi kartı, kredili mevduat hesabı, otomatik ödeme talimatı gibi şartlar koşmuşlardı. Hükumetten yapılan son açıklama ile hiç bir bankanın şart koşamayacağı belirtilmiş ve bu genelge tüm bankalara gönderilmişti.

Ziraat Bankası Ödeme Tarihleri Ne Zaman?

Ziraat Bankasından yapılan açıklamada, kimlik numarasının son iki numarasına göre ; 0-2 olanlar Mart 2019’de,  4-6 olanlar Nisan 2019’de ve kimlik numarası 8 olanlar ise Mayıs 2019 tarihinde promosyon paralarını alabilecekler.