Emekliler 101 Liraya Tatil Yapacak

Malum emekli maaşlarının azlığından dolayı ülkemizde milyonlarca emekli tatil yapamamaktadır. Türkiye Emekliler Derneğinin turizm acenteleriyle yapmış oldukları protokol ile aylık 101 lira emekliler ile taksitlerle tatil yaptırmaktadır.

Türkiye Emekliler Derneği İle Turizm Firmaları Arasında Ucuz Tatil Sözleşmesi Yapıldı

Ülkemizde tatil yapabilen kesimler incelendiğinde en az yapan kesim emeklilerdir. Ülkemizde ki emekli maaşlarının yetersiz olması nedeniyle tatil yüzü görememektedir. Türkiye Emekliler Derneği de özel bir havayolu şirketi ve turizm firmasıyla yapmış olduğu protokol ile emeklileri ucuz taksitlerle hizmet alacaklar.

Sürekli Sağlık Kontrolünden Geçecekler

Derneğin yaptığı anlaşma sonrası da ilk kafile Alanya’ya geldi. 20 kişilikten oluşan kafile, dernek üyeleri tarafından karşılandı ve kalacakları otele yerleştirildi. Dernek üyeleri, emeklilerinde sağlıklarını düşünüldüğünü ve emeklilerin kalacağı otelde 24 saat görev yapan doktorların hazır olduğunu ve emeklilerin tansiyon, kalp, kolesterol, oksijen tüpü gibi günün 24 saati sağlık desteği verilmektedir.

Ayda 101 Liraya

Emeklilerin, ucuz taksitlerle tatil yapabilmesi için Türkiye Emekliler Derneğine üye olmaları ve her ay düzenli aidat ödemeleri gerekmektedir. 4 gece 5 gün tatil yapmanın bedeli de 555 lira olarak belirlendi. Aylık 101 lira taksitlerle 5 ay boyunca yapacakları tatilin paralarını ödeyebileceklerdir. Dernek tarafından yapılan açıklamada, 2019 yılı için derneğe 260 bin emekli üyenin başvuru yaptığı ve yıl içinde belli periyotlarla tatil yapacak emeklileri, dernek tarafından getirileceği bildirildi. Sürelerini ve kalacakları otelin yıldız derecesine göre paket anlaşmaları olduğunu bildiren dernek, emeklilerim kalacakları otelin yıldız değerini, kalacakları süre ve tatil yörelerini kendilerinin seçebileceğini ve birbirinden farklı protokol anlaşmaları yaptıklarını belirtiler.

Ülkemizde 11 milyon 800 emekli bulunmaktadır. Bu emeklilerin yüzde 20’si hayatı boyunca bırakın tatile çıkmayı yaşadıkları il ve ilçeden bile çıkmamışlardır. Dernek özellikle bu kesime hitap ederek, o emeklileri ucuz tatil yaptırmak için çalışma başlatmıştır.