Duyulmamış 5 Yeni İş Fikri | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Duyulmamış 5 Yeni İş Fikri

Duyulmamış 5 Yeni İş Fikri

Sitemizi takip eden ve yazılan ekonomi haberlerinden artık sıkılan ve ilginç ekonomi haberleri okumak isteyen okuyucularımız için ilginç bir makale hazırlamaya karar verdik. Daha önce ismini duymadığınız ancak yavaş yavaş popüler olmaya başlayan 5 yeni iş fikri hakkında okuyucularımız bilgilendireceğiz. Şundan emin olun ki basit gibi görünen bu 5 tasarımı icat eden ve piyasaya sunan girişimciler milyon dolarlık paralar kazanmaktadırlar.

Slankets

Garry Clegg isimli üniversite öğrencisi, üniversite yıllarında yurtta kaldığı dönemlerde soğuk kış gecelerinde uyku tulumun içine ders çalışıp, televizyon izlemektedir. Ancak bu uyku tulumun içinde yazı yazabilmek ve televizyon kumandasını değiştirmek için elini dışarıya çıkarttığında üşüdüğünü farkına varır ve kollu bir battaniye yapmaya karar verir. Annesine özel olarak diktirmiş olduğu kollu battaniye yaptıran Clegg, kardeşinin desteğiyle kollu battaniye üretimine geçer. Hatta yeni tasarım kollu battaniye satışı için 2009 yılında küçük çaplı bir işletme kurar. Genç mucidin kollu battaniye fikri çok tutulur ve satış patlaması yaşanır. 2017 yılına girdiğimizde genç mucid kollu battaniye satışından 7 milyon dolar para kazanmıştır.

Kırmızı Ayakkabı Tabanları

16 yaşında genç bir kız olan Tara Hauugton, modaya düşkün ve modayı sürekli takip eden birisidir. Yeni moda tasarımı konusunda oldukça yetenekli olan genç kız, maddi yetersizlikten dolayı sevdiği işini büyütememiştir. İspanya’da bir arkadaş düğününe katılmak için yeni bir topuklu ayakkabı alan genç kız, ayakkabısının altında ki fiyat etiketinin soyulmuş olduğunu ve ayakkabısının tabanına bir konfeti yaptığını fark eder. Kırmızı konfetinin ayakkabının tabanına çok yakıştığı fark eden genç kız, ayakkabıların altına kırmızı taban dizaynına girer. Moda dünyasında çok tutulan bu yeni moda tasarımı, genç kızın hayal ettiği moda dünyasına bir anda girmesine ve yükselmesine neden olur. Genç kız, bugün 23 ülkeye kırmızı tabanlı ayakkabı satışı yapmaktadır. 

Kaya Hayvanı

Gary Dahl, evinde onlarca hayvan besleyen bir hayvan severdir. Ancak kendisi gibi diğer hayvan sevenlerin de en çok zorlandığı ve maliyetli olan yiyecek, bakım, veteriner ücretlerini ortadan kaldıracak yeni bir buluş bulur. Kaya hayvanı adı verdiği yeni buluşunda kayalara verdiği hayvan şekilleriyle büyük ilginin oluşmasına neden oldu. Yatağı, samanı ile birlikte satılan kaya hayvanı, hayvan severler tarafından çok beğenildi ve satış patlaması yaşandı. Dahl, dünyanın 31 ülkesine kaya hayvanı satışı yapmaktadır.

Tişört Giyme

Yaratıcılıkta sınır tanımayan Jason Sadler, kurmuş olduğu internet sitesi üzerinden reklam alıp para kazanmayı amaçlıyordu. Ancak kurmuş olduğu sitede reklam alamayan genç adamın aklına yeni bir fikir geldi. Sitesine üye olan şirketlerin logolu tişörtlerini giymeye, sokakta caddede bu tişörtle gezmeye, sosyal paylaşım sitelerinde bu tişörtlerle resim çektirmeye başladı.  Oldukça basit gibi görünen bu uygulama reklamlarını yaptırmak isteyen şirketlerin çok hoşuna gitti ve bu uygulama popüler oldu.

Domain Satın Alma

1990 yılında internetin gelişmiş ülkelerde yayılmaya başlamasıyla gelecekte fenomen olacağını düşündüğü ve sektör firmalarının ürünlerini tanıtımı yapabilmek için bu domainleri kullanacağını tahmin eden teknisyen ve girişimci iki arkadaş domain satın almaya başladılar. İnternetin gelişmesi ve sektörlerin ürünlerini tanıtabilmek için bu domainlere ihtiyaç duymaya başlamasıyla iki arkadaş milyon dolarlar kazandılar En basit bir örnekle pizza.com domainini 1990 yılında 20 dolara satın alan arkadaşlar, 2.6 milyon dolara pizza.com domainini sattılar.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciler İçin İş İlanları başlıklı makalemizde öğrenci iş ilanı, Öğrenciler İçin İş İlanları ve Öğrencilere iş imkanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık