Düşük Kredi Notuyla Nasıl Kredi Alınır?

Düşük Kredi Notuyla Nasıl Kredi Alınır? 

Kredi kullanımı bir çok insan için bir ihtiyaç ve rutindir. Çünkü karşılanması zor olan ihtiyaçların karşılanması için ve ekstra harcamalar çıktığı zaman birinden borç istemek yerine bir çok kişi kredi çekmektedir.

Kredi kullanımı kişinin geliri ve ödeme alışkanlıkları ile ilgilidir. Bu nedenle kredi notunun hesaplanması ve kredi notunun yüksek ya da düşük olması kredi başvurusunun sonucunu belirleyecektir. Bankalar kredi vermeye her zaman meyillidir. Ancak risk almak istemezler ve kredi başvurusunun onaylanması için kişinin ödeme gücünün olup olmadığını araştırırlar.

Ödeme gücü olan ve herhangi bir kredi sorunu yaşamamış olan kişilere kredi verilmektedir. Kredinin üst limiti kişinin geliri ile ilgilidir ve buna göre belirlenir.

Kredi Başvurusu Reddedilirse

Kredi başvurusu reddedilinceneler yapılmalı sorusunun cevabını merak eden milyonlarca insan, başka bir bankaya kredi başvuru yapmaya kalkışır. Bu da olumsuz sonuçlanan bir adım olacaktır.

Çünkü kredi başvurusu reddedildiğinde, başka bir bankadan da ret cevabı alırsınız. Ya talep ettiğiniz kredi miktarı fazladır, ya da kredi notunuz düşüktür. Bu iki sebep içinde biri söz konusu olduğunda, ona göre önlem alabilirsiniz. Eğer kredi notunuz düşükse, kredi notunuzu yükseltmek için kendinize bir 3 ay tanımanız şart.

Şubenizle iletişime geçerek, neden reddedildiğini öğrenirseniz daha iyi bir çözüm sağlamış olursunuz.

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi notunuzun yükselmesi için düzenli ödemeler, küçük de olsa bir birikim ve kredi kartınızı kullanırken limitinin sonuna kadar harcamamanız önemlidir.

Kredi başvurunuzun reddedilmemesi için kullanabileceğiniz kredinin miktarı da kredi notunuz yer aldığı sitede yazmaktadır. Bu yüzden limitinizin üzerinde kredi talep ederseniz ve sürekli reddedilirseniz, kredi notunuz yükselmek yerine düşecektir.

Her ay güncellenen kredi notunuz, istikrarlı bir şekilde devam ederseniz yükselişe geçecektir. Kredi notunuzu öğrenmeden kredi başvuru yapmamanız daha fazla olumsuz cevap almamanızı sağlayacaktır.

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Kredinizin üst limitinin ne kadar olacağını, findeksten öğrenebilirsiniz. Sistemdeki analizlerde ne kadar limitiniz kaldığını öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Geliriniz ve mal varlıklarınızla orantılı olarak bir limit tanınan kredi sisteminde, daha yüksek miktarlardaki kredi talepleriniz için, yani ev kredisi gibi yüklü miktarda krediler için hane gelirinizin de belgelenmesi gerekebilir.

Bu nedenle şubenizle iyice görüşüp, ona göre bir plan hazırlayarak kredi başvuru limitiniz oranında kredi miktarına başvurursanız, başvurunuz onaylanır.

Kredi Notu Düşükken Kredi Kartı Limit Artırımı

Kredi notunun düşük olması kredi kartı limitinizin de artmasını engeller. Bu nedenle kredi kartı limitini arttırmak için kredi notunuzu yükseltmeniz  gerekecektir.

Kredi notunuz ne kadar yüksekse, talep ettiğiniz limit de ona göre yükselecektir. Düşük kredi notuyla nasıl kredi alınır ya da kredi kartı alınır derseniz, yükselterek demek en mantıklı cevap olacaktır. Bu yüzden düzenli ödemelerin ve az da olsa biraz birikiminiz ile notunuzu yükseltmeye bakın.

Bir Cevap Yazın