Draghi Konuşunca Euro 3'ü Geçti | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Draghi Konuşunca Euro 3’ü Geçti

Euro son günlerde hızla artmakta ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi nin konuşmasından sonra bir anda 3 TL nin üstünü gördü.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi’nin açıklamaları Euro’yu yükseltti. Draghi, basın toplantısı düzenlediği sırada 1,11’in altına inen Euro/dolar paritesi tahvil piyasasındaki dalgalanmaya yönelik açıklamanın etkisiyle yeniden bu seviyeyi aştı. Parite 1,1189’a kadar yükseldi. Paritedeki hareketin etkisiyle içeride de Euro/TL 3 liranın üzerine çıktı. Kur en yüksek 3,0222’yi gördü.

DRAGHI NE DEDİ?

Tahvil piyasasına ilişkin değerlendirme yapan Draghi, “Euro Bölgesi tahvil piyasasındaki oynaklık teknik faktörler veya daha yüksek büyüme/enflasyondan kaynaklanmış olabilir, yüksek volatilite dönemlerine alışmak gerekiyor. AMB yönetim kurulu tahvil piyasasındaki oynaklığın ötesine bakılması gerektiği konusunda görüş birliğinde” diye konuştu.

Mario Draghi

Mario Draghi

FAİZİ SABİT TUTTU

Tahvil alım programına devam eden Avrupa Merkez Bankası (ECB) politika ve mevduat faizlerini beklendiği gibi değiştirmedi. ECB, politika faizini yüzde 0.05’te, mevduat faizini de eksi yüzde 0.20 seviyesinde bıraktı.Bir önceki yazımız olan Otomotiv sektöründe satışlar yüzde 41 arttı başlıklı makalemizde 2.el araç fiyatları, otomobil fiyatları ve sahibinden hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık