Devlet Destekli Faizsiz Kredi İmkanları

Devlet Destekli Faizsiz Kredi İmkanları

Devlet destekli faizsiz kredi imkanları, Günümüzde devletimiz birçok vatandaşa kredi destekleri sağlayarak faizsiz kredi imkanları vermektedir. Faizsiz kredi imkanlarını sağladığı kişilerin geri ödemelerinde de kolaylık sağlayan devlet bankaları her zaman için vatandaşlarımıza birçok yardım sağlamıştır. Yeni bir iş kurmak isteyenlere faizsiz kredi imkanlarından sizlere bahsedelim. Yeni bir iş kurmak isteyen veya var olan işyerini büyütmek isteyen esnaflara KOSGEB tarafınca devlet destekli faizsiz kredi imkanı verilmektedir. Bu faizsiz kredilerin 50.000 TL’si hibe olarak, 100.000 TL’si sıfır faizli esnaf kredisi olarak verilmektedir. 2019 senesine ilk girdiğimiz zamandan bu zamana bu krediler verilmeye devam ediyor. 2019 yılıyla birlikte küçük esnaflara ve Kobilere devletten faizsiz kredi desteği sağlanmaktadır. Devletimiz bu konuda esnaflara işlerini büyütebilmek ve var olan borçlarını kapatabilmeleri için büyük bir fırsat sunmaktadır. İşlerin büyümesi ve gelirlerin arttırılması sonucunda bu kredilerin geri ödemeleri de gerçekleşecektir. Bu durum esnaflarımızın gelişmesinde büyük bir katkı olarak yer alacaktır. Esnafımız artık bu yardım sayesinde işlerini ve iş planlarını yaparken ilk yatırım korkusu yaşamayacak ve elinde toplu para elde etmiş olacaktır. Yatırımlarını buna göre yapabilecek esnaflarımızın kendi gelirlerini yükseltmeleri ve işlerindeki başarıyı büyütmelerini sağlamak amaçlanmaktadır.

Otuz Bin TL Faizsiz Kredi İmkanı

Devlet Kefalet üyesi esnaflara verilecek olan 30.000 TL faizsiz kredi desteği Halkbank ve Kooperatifler aracılığı ile verilmektedir. Bu faizsiz kredi imkanı için gereken şartları yerine getirmeniz halinde anında bu krediye ulaşabilir ve planlamanızı bu gelire göre ayarlayabilirsiniz.

Elli Bin TL Sıfır Faizli Kredi İmkanı

İçerisinde bulunduğumuz 2019 senesi için verilecek olan 50.000 TL sıfır faizli krediler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. KOSGEB ve Sanayi Bakanlığı aracılığıyla birlikte bu kredi imkanı verilmektedir. Bu kredinin geri ödemesi ise 3 yıl vade ile birlikte ilk 1 yıl yani 12 ay ödeme talep edilmeyecektir. Kalan aylar ise 3 ayda bir ödeme gerçekleşecek ve 8 eşit taksit olarak 25 ay ödeme gerçekleşecektir. Ödemenin bu kolaylığı da bu kredi için çok cazip bir fırsat gibi görünmektedir. Gereken şart ve koşulları KOSGEB’den öğrenebilirsiniz. Bu koşulların tamamını yerine getiriyor iseniz bu krediden faydalanabilirsiniz.

Esnaflara Devlet Destekli Faizsiz Kredi İmkanı

Ülkemizde esnaflık konusunda birçok kişi işini büyütmek ya da bu anlamda bir iş kurmak ister ancak elinde nakit bir para bulunmadığından dolayı bunu zor olarak görür. Bu durumu gündeme alan devletimiz çalışmaların sonucunda esnaflara kendi desteğiyle birlikte faizsiz kredi imkanlarını sunmaya başlamıştır. Bu faizsiz kredi imkanları tabi ki herkese verilmemektedir. Belirli koşulları ve şartları yerine getiren vatandaşlar ancak bu kredileri alabilirler. 30.000 TL olarak verilen bu kredi imkanından faydalanmak isteyen kişinin kesinlikle bir taksitlendirilmiş ya da ertelendirilmiş borcu bulunmaması gereklidir. Bunun dışında borcunu yapılandıran kişilerin yapılandırılan borcu da tamamen sıfırlaması gerekmektedir. Hiçbir koşulda bir borcu olmamalıdır. Borçlarını ödeyemeyen ve taksit taksit ödemelerini sürdüren kişiler bu faizsiz kredi imkanından faydalanamazlar.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Bu kredilerin tamamı devlet destekli olduğundan dolayı sadece devlet bankalarından tahsil edilebilmektedir. Bu bankalar ise;

  • C Ziraat Bankası
  • Garanti Bankası
  • Deniz Bank
  • Yapı ve Kredi Bankası
  • Akbank
  • QNB Finansbank
  • Vakıflar Bankası
  • İş Bankası
  • Halk Bankası