Devlet Desteği İle Ücretsiz Yurt Dışı Gezisi 2019

Devlet Desteği İle Ücretsiz Yurt Dışı Gezisi 2019

Yurt dışı na seyahat etmek özellikle gençlerin ilgili olduğu bir konudur. Yurt dışı fuar desteği, KOSGEB yurt dışına iş gezisi desteği nedir, KOSGEB destekli fuarlar, gibi konular hakkında bilgi sahibi olabilmek için sizlere en yakın olan KOSGEB merkezlerine gitmeniz yeterli olacaktır. Bu konuların üstüne bir de ücretsiz olma avantajı eklendiğinde gençlerin gözleri kamaşmaktadır. Gençler arasında yurt dışına çıkma imkânı sağlayan Erasmus programı bulunmaktadır. Bu program üniversite öğrencilerine yönelik olup, öğrencilerin yurt dışında eğitim almalarını sağlama programıdır. Tabii Erasmus programı ile yurt dışına çıkmak için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlar şu şekilde;

  • Başvuran öğrencinin yaş aralığı 18-30 yaş arası olmalıdır.
  • Öğrencinin ders notlarının belirlenen düzeyde olması gerekir.

Erasmus dışında da çok çeşitli programlar ile yurt dışına ücretsiz seyahat edebilirsiniz. Bu programların başında gençlik programları gelir. Bu programlar ile yurt dışına çıkmak isteyen gençlerin ilk olarak en az 4 kişilik bir grup oluşturmaları gerekir. Oluşturulan gruba iyi bir isim bulmakta çok önemlidir. Bu işlemler halledildiğinde ECAS sistemine kayıt olunması gerekmektedir. Sisteme kayıt olunmasının ardından PIC kodunun belirli süreler içerisinde alınması gerekmektedir. Gençlik programlarının dışında da yurt dışına ücretsiz seyahat sağlayan programları öğrenmek için yazımıza devam etmelisiniz.

  • KOSGEB’in Sağladığı Yurt Dışı Gezisi

Genelinde toplu olarak yapılan iş seyahatlerinde 10 ve üzeri firmanın toplanarak devlete başvurmasıdır. KOSGEB yurt dışına iş gezisine yapılan başvuruda, yapılması planlanan iş seyahatinin masraflarının %50’sinin karşılanması mümkün olmaktadır. Bu yurt dışı gezilerinde konaklama, yeme-içme gibi masrafların %50’si karşılanmaktadır. Bunun dışında şirketlerin yurt dışında olan fuarlara katılımları için yapacakları seyahatlerde ki masraflar için KOSGEB’e başvurmaları halinde, harcayacakları paranın %70’ine kadarını devlet karşılamaktadır. Burada ki desteğin amacı ise ülkemiz de bulunan şirketlerin yurt dışında tanıtımlarının yapılması ve bu sayede ülke ekonomisinde ihracatın artarak cari açığın azaltılmasıdır. Şirketler yurt dışında ki fuarlara katılmaları için başvuru yapmak isterler ise fuarlara katılım belgelerini KOSGEB’e sunmaları gerekmektedir. Bu sayede masraflarının %70’ine kadar olanını devlet karşılamaktadır. Bu fuarlar türlerine göre 1 hafta ile 1 ay arasında sürmektedir.

  • Eurodesk Programı İle Ücretsiz Yurt Dışı Gezisi

Gençlerin yurt dışında eğitim alabilmelerini sağlayan bir sistemdir. Adından da anlaşılacağı üzere Avrupa ülkelerinin birçoğuna seyahat yapılabilmesini sağlayan bir sistemdir. Bu program ile Avrupa belirlenen Avrupa ülkelerine ücretsiz seyahat yapılabilir. Toplam da 33 Avrupa ülkesine gezi imkânı sağlamaktadır.

  • Youth For Europe Oluşumu ile Ücretsiz Yurtdışı Gezisi

Türkçe anlamı Avrupa Gençlik Portalı olarak bilinen bu oluşum gençler arasında en çok tercih edilen ücretsiz yurt dışı seyahati imkanı sağlayan oluşumlardan bir tanesidir. Bu portal sayesinde ortak veri tabanında bulunan kişiler ile anlaşma yapılarak yurt dışı seyahati yapılabilmesi mümkündür. Bir çalışma hazırlayıp yurt dışına çıkılabileceği gibi çalışması olan bir gruba katılarak da ücretsiz yurt dışı seyahati yapılabilmesi mümkündür.

  • OTLAS Programı İle Ücretsiz Yurt Dışı Gezisi

Bu sistemde yurt dışına çıkılabilmesi için ortak bir veri tabanı bulunmaktadır. Bu veri tabanı ağı oldukça geniştir. Bunun sayesinde siz de kendinize bir ortak bulup kendinize ücretsiz yurt dışı gezisi imkânı sağlayabilirsiniz.