Denizbank Yeşil Kredi Nedir

Denizbank Yeşil Kredi Nedir, Nasıl Alınır?

Ülkemizde günlük ihtiyaçlarımızın gittikçe çoğalması, bayramların ya da diğer birtakım özel günlerin artış göstermesi sonucunda Denizbank ihtiyaç kredisi kapsamında herhangi bir dosya ücreti talep etmeden en uygun kredi fırsatlarını kişilere sunmaktadır. İhtiyaç kredisinin yanında apartmanda oturan vatandaşlarımız için dış cephe tadilat ya da onarım ve benzeri hizmetlerin karşılanması için birtakım hizmetler sunmaktadır. Bu gibi hizmetleri veren Halkbank ve benzeri bankalarda bulunmaktadır. Bu bankaların verdiği krediler hakkında bilgi sahibi olmak için ilgili banka şubesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Yeşil Kredi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • İhtiyaç kredileri kapsamında müracaat edebileceğiniz diğer bir kredi Denizbank yeşil kredi olmaktadır.
  • Denizbank yeşil kredi seçeneğinde faiz miktarları çekeceğiniz zaman ve miktar göz önünde bulundurularak değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekir ise 1000 liralık bir kredi talep edip geri ödeme işlemini de kısa bir süre zarfı içerisinde gerçekleştirecek olursanız ödeyeceğiniz faiz yalnızca 11 lira olacaktır.
  • Denizbank yeşil kredi için ilave herhangi bir ücret vermeniz şart koşulmamaktadır. Tarafınızdan talep edilen tek ücret sigorta ücretidir. Bu ücret haricinde herhangi bir ödeme yapmanız gerekmemektedir.
  • Sigorta ücreti müracaat işlemini gerçekleştiren kişinin birtakım özellikleri doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Bir senelik vadesi bulunan bir kredide 35 yaş temel alınacak olursa, aylık olarak 3,57’lik bir kredi ödemeniz bulunmaktadır. Bireyin yaşı göz önünde bulundurularak bu oranda birtakım değişikler meydana gelebilir.
  • Ödeyeceğiniz sigorta ücreti krediyle beraber değil ayrı şekilde hesaplanmaktadır.
  • Müracaat işlemlerinizi gerçekleştirmek için Denizbank şubelerini ziyaret ederek veya internet sitesi üzerinden ön müracaat gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
  • Müracaatınızın kabul görmesi halinde tarafınızdan birtakım evraklar talep edilmektedir.

Kredide Kaç Aylık Geri Ödeme Alabilirim?

Bu vade maksimum 36 ay olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Örnek vermek gerekir ise diyelim ki 10 bin liralık yeşil kredi çekmeye karar verdiniz 1,26 faiz miktarıyla aylık 362 liralık bir geri ödemeniz olmaktadır. Bu miktar birtakım nedenler dolayısıyla kimi zamanlarda değişikliğe uğrayabilir. Toplamda 10 bin lira miktarında almış olduğunuz kredi için 3.040 liralık bir faiz ödemiş olacaksınız ve total ödemeniz 13.040 lira olacaktır.  Vade süresini azaltmanız durumunda ödeme miktarınızın artmasına paralel olarak faiz oranlarında da azalma gerçekleşmektedir. Bundan dolayı geri ödeme sürenizi düşürerek bankaya fazla faiz ödemenize gerek kalmamasını sağlayabilirsiniz. Zira kısa vadeli olarak alınan krediler uzun vadelilere göre kesinlikle çok daha mantıklı bir seçim olmaktadır.

Denizbank Yeşil Kredi Neden Verilir?

Denizbank yeşil kredi apartman masraflarının ödenmesi doğrultusunda yardımcı olmak, dış cephe ya da yalıtım tadilatları gibi işlemlerde destek vermek amacıyla verilmektedir. Ev sahibi olan kişilere verdiği 7 bin liraya kadar gelir belgesiz kredi imkânı, cazip koşullarda faiz oranı, masrafsız ve komisyonsuz şubeye gitmenize bile gerek kalmadan evinizde kredi çekme imkânları sunmaktadır. Bu kredi imkânları apartman yönetimi veya kişisel konutunuzun bakımlarını yaptırmanız doğrultusunda verilmektedir. Denizbank ile geçtiğimiz zamanlarda anlaşma imzalayan Filli Boya şirketi aracılığı ile bu düzenlemeler meydana gelmiş bulunmaktadır. Bu kredi imkânından faydalanmayı arzulayan apartman halkı veya apartman yöneticisi Filli Boya bayilerine giderek onay almasının ardından Denizbank şubelerini ziyaret ederek Filli Boya’nın verdiği onay formu ile beraber yeşil kredi müracaatını gerçekleştirmesi gerekmektedir. En cazip kredi seçeneklerinin tespit edilmesi için Denizbank’ın internet sitesi üzerindeki kredi hesaplama yöntemi ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank facebook kredi nedir ve benzeri gibi merak ettiğiniz her şeyi internet sitesi üzerinden ya da şubeleri ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.