Denizbank Mesai Saatleri

Kısaca Denizbank’ın Tarihçesi

İstiklal Savaşından zafer çıkan 29 Ekim 1923 yılında kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün gayretleriyle bir yandan halkın yaralarını sararken bir yandan da yeni kurulan ülkeyi her alanda geliştirmek için yatırımlar yapmaya başlanır. Türk denizciliği geliştirmek ve Türk denizciliğine finansal destek vermesi için 1938 yılında Denizbank kurulur. Bir kamu bankası olarak hizmet vermeye devam eden Denizbank, 1997 yılında Zorlu Holding tarafından Özelleştirme Daire Başkanlığından satın alınır. 2006 yılında kadar Zorlu Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Denizbank, Avrupa’nın en büyük finans kuruluşlarından biri olan Dexia Ekim tarafından satın alınır.

Denizbank Faaliyetleri

Hayat Deniz’de Güzel sloganıyla müşterilerine bankacılık hizmetleri veren Denizbank, 684 şube sayısı ve 4.000’e yakın personeliyle müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Bireyseli kurumsal, ticari kredilerin yanı sıra diğer bankacılık hizmetleri de sunan Denizbank, özellikle esnaflar için düzenlediği krediler ile tanınmaktadır. Denizbank, bankacılık faaliyetlerinin yanı sıra Factoring, finansal kiralama, menkul kıymetler yatırımı, pazarlama, yatırım ortaklığı hizmetleri de vermektedir.

Denizbank Çalışma Saatleri 

Denizbank çalışma saatlerini incelediğimizde de Denizbank banka şubeleri hafta içi hergün 09.00 ile 12.30 arası ve öğleden sonra da 13.30 ile 17.00 saatleri arasında müşterilerine hizmet vermektedir. Denizbank’ın tüm şubeleri hafta sonları kapalı olmakta ve bankacılık hizmeti vermemektedir. Hafta içi mesai saatleri dışında ve hafta sonları ise Denizbank müşterileri, Denizbank ATM noktaları, telefon bankacılığı ve internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanarak banka işlemlerini yapabilirler. Denizbank internet bankacılığı ile para transferinden fatura ödemeye, hesap bakiye sorgulamadan yatırım işlemlerine, kredi ve kredi kart başvurularına kadar birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yine mobil deniz uygulamasıyla akıllı cep telefonlarına indirilecek uygulamayla Denizbank bankacılık işlemlerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz yapabilirsiniz. Yine 444 0 800 ve 0850 222 0 800 numaralı Denizbank telefon bankacılığını arayarak müşteri temsilcisi veya sesli yanıt sistemini kullanarak para transferleri, vergi ve fatura ödemeleri, şans oyunları, hisse senedi, kart ve kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.