Cep Telefonu için Kredi Veren Bankalar

Tüketicinin bilinçsiz ve hesapsız alışveriş yapmasının önüne geçmek için BDDK tarafından yapılan son düzenlemelerde artık kredi kartı ile cep telefonu satın almak gibi bir özelliğin kalmaması birçok tüketicinin canını sıksa da bunun yerinde bir karar olduğu oldukça ortada. Nedeni ise bir takım tüketici sürekli harcamalar yaparak özellikle de akıllı telefonlar üzerine yapmış olduğu alışverişlerde sonrasını düşünmeden teknolojinin keyfini sürmekte, fakat elbette tutumlu ve ihtiyaçları doğrultusunda kredi kartı ile cep telefonu satın almak isteyenlerin olduğu da bir gerçek. İşletme sahipleri her ne kadar farklı alternatifler üretse de bu konuda yeterli olmamış ve bankalar tarafından gelecek olan yenilikler sayesinde herkesin rahatlıkla telefon almasını beklemiştir.

Bu bekleyişe gerek kalmadan da insanlar farklı bir yöntem bularak bankalardan kullanmış oldukları ihtiyaç kredisi ile cep telefonu satın almak isteyen kişiler taksitli bir şekilde akıllı telefonlara sahip olmak için kendilerine bir çözüm bulmuş ve bu doğrultuda en düşük ihtiyaç kredisi faizleri sunan bankalar üzerine yoğunlaşmıştır. Konumuzun devamında cep telefonu için ihtiyaç kredisi sunan 5 bankanın bilgilerini ve faiz oranlarını sizler için hazırladık.

Önemli not: Unutmayın ki vadeler ne kadar uzarsa, faiz oranları da o k adar fazla olmakta. Kredi kartı ile taksitli telefon satın alma işlemleri yasaklanmadan önce 12 ay taksitle 2.000 TL’lik cep telefonunu örnek göstererek 5 bankanın vermiş olduğu ihtiyaç kredisini 2.000 TL üzerinden ele alıp faiz oranlarını inceleyeceğiz.

TELEFON ALMAK İÇİN KREDİ VEREN 5 BANKA

BURGAN BANK: % 1,22 faiz oranı sunan bankanın aylık ödemesi 184 TL olarak hesaplandığında geri ödemesi 2.206 TL olup, banka kredi masrafları dahilinde de 10 TL’lik bir masraf çıkmakta.

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI: Banka ihtiyaç kredisi dahilinde sunmuş olduğu hizmette % 1,27’lik bir faiz uygulamakta. Geri ödemesi 2.215 TL olan bankanın dosya masrafları ise yaklaşık 10 TL.

ENPARA.COM: İhtiyaç kredisi dahilinde vermiş olduğu destekte % 1,27 faiz oranı uygulamakta olup, geri ödeme tutarı ise 2.228 TL olmakta. Kredi masrafı Enpara.com da bulunmamakta.

CEPTETEB: Faiz oranları % 1,30’dan başlamakta olup, geri ödemesi ise toplam’da 2.209 TL’dir. Kredi dosya masrafı bulunmamaktadır.

AK BANK: Vermiş olduğu ihtiyaç kredisi desteğine bağlı olarak % 1,39 faiz uygulayan bankanın toplam’da geri ödeme tutarı 2.235 TL’dir. Dosya masrafları ise ortalama 10 TL tutmakta.

Ayırca yazı sonunda ki linkten Vatan Bilgisayar ve Odebank Cep Telefonu kredisini inceleyebilirsiniz >> https://www.kredinotusorgulama.com/vatan-bilgisayardan-odeabank-kredisi-ile-telefon-nasil-alinir.html

Bir Cevap Yazın