Anlık Canlı Borsa Nasıl izlenir | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Anlık Canlı Borsa Nasıl izlenir

Anlık Canlı Borsa Nasıl izlenir

Canlı Borsa İzleme Siteleri

Kısaca borsa, her türlü ticari değeri olan mal, hizmet ve değerli kağıtların alınıp satıldığı piyasalar olarak adlandırabiliriz. Borsa, iyi eğitim almış, borsada işlem gören araçları günlük takip edebilen ve en önemlisi de ileriye dönük doğru tahminler yapabilenler için ciddi kazanç kapısıdır. Warrent Buffett, George Soros, Jim Rogers, John Paulson gibi isimler borsadan milyon dolarlar kazanmış, dünyanın en zengin borsa yatırımcılarını örnek verebiliriz. İnternetin gelişmediği dönemlerde borsa salonlarına giden yatırımcılar artık internetin gelişmesiyle beraber oturdukları yerde kahvelerini yudumlarken bile canlı borsa oynar hale gelmiştir. Anlık Canlı Borsa Nasıl izlenir? Makalemizde canlı borsa oynanan siteler ve programlar hakkında bilgi vereceğiz.

Önce Yatırım Hesabı Açılmalıdır

Öncelikle borsa oynayabilmek için bankalar veya Sermaye Piyasası Kurulundan lisan almış aracı kurum adı verilen brokerlerden yatırım hesabı açılması gerekir. Açılan hesap sonrası borsa oynayanlar bilgisayarlarından veya akıllı cep telefonlarına indirecekleri programlar sayesinde canlı borsa oynayabilecekler, anında alım satım işlemi yapabileceklerdir.

Canlı Borsa Takip Sistemi

Borsada aracı kurum görevi üstlenen bankalar ve broker şirketlerinin, yatırımcılarının borsayı canlı takip edebilmesi için web adreslerinde canlı borsa takip sistemleri kurmuşlardır. Yatırımcılar, yatırım hesabı açmış oldukları aracı kurumların web sayfalarında yer alan canlı borsa takip sistemi sayesinde borsada ki gelişmeleri anında takip edebilmekte ve hisse senedi alım satımı yapabilmektedir. Üstelik bu hizmet için de aracı kurumlar ekstra bir ücret talep etmemektedir.

Aracı kurumlarında yatırım hesabı olmayanlar da yine aracı kurumların canlı borsa takip sistemini kullanarak borsayı takip edebilmektedir. Şunu hemen belirtelim ki aracı kurumlar borsada ki verileri her 15 dakikada bir güncellemektedir. Böylece aracı kurumlarda hesapları olmayanlar 15 dakikalık gecikmeli borsa değişimlerini izleyebilmektedir. Ancak yatırımcılar, yatırım hesabı açmış oldukları aracı kurumlar üzerinden takip etmiş oldukları hisse senetlerinden 1 Lot almaları durumunda borsa verilerini 15 dakika gecikme yaşamadan anlık takip edebilmektedir.

Canlı Borsa İzleme Programları

Borsayı anlık takip edebilmenin diğer bir yolu ise akıllı cep telefonlarına indirilecek programlardır. Şunu hemen belirtelim ki bazı aracı kurumlar borsa canlı takip programını ücretsiz verirken bazıları da müşterilerinden ücret talep etmektedir. İndirilecek programlar sayesinde cep telefonunuz ile canlı borsa takibi yapabilir ve hisse senedi alım satımı yapabileceksiniz.

Canlı Borsa İzleme Siteleri

Son olarak canlı borsa takibinin yapıldığı siteler arasında;Matriks, Foreks, IBS, Tams şirketlerine ait canlı borsa izleme sitelerini örnek verebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Bankalar Belgesiz Kredi Vermiyor başlıklı makalemizde evraksız kredi, Gelir Belgesiz ve ipotekli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık