Çalışan Bağlılığını Arttırmanın Yolları

Çalışanların Bağlılığını Arttırmanın Yolları 

Her işçi sabah işe kendini zorla sürükleyerek, sadece gitmek zorunda olduğu için gitmemelidir. İş arkadaşlarını sevdiği, işini sevdiği, aldığı ücretten tatmin olduğu için severek gitmelidir. Aksi taktir de bu durum işinize de yansıyacak, işiniz de başarısız olacak, iş veriminiz ve gücünüz düşecek, suratınız asılacaktır. Bu durum da hiçbir müşterinin ve iş verenin hoşuna gitmeyecektir. Peki çalışanların performanslarını, işe olan bağlılıklarını arttırmak için neler yapmak gerekir buyurun beraber inceleyelim.

Çalışanlarınızdan Düzenli Bir Şekilde Feedbackler Alın

Çalışanlarınızdan yaptıkları işle, işverenleri ve iş arkadaşları konusunda geri bildirimler isteyin. Sonuçlarına göre de eksik olan düzeltilmesi gereken şeyleri düzeltin.

Çalışanlarınız İle Güçlü İletişim Kurun

Etkili olan iletişimin iş gücünü de arttırdığı araştırmalar sayesinde de kabul görmüştür. Bu nedenle çalışanlarınız ile profesyonel, hoşgörü ve saygı çerçevesinde bir iletişim kurun. Onların sorunlarını dinleyin, iş ile ilgili fikirlerini ve önerilerini alın.

Dürüstlük Her Alanda Önemlidir

Çalışanlarınıza karşı her zaman açık sözlü, net ve dürüst olun. Onlardan da bu şekilde olmalarını ve işlerine yansıtmalarını bekleyin.

Motive Edin

Motivasyon her alanda önemlidir. Çalışanlarınızı tanımaya çalışın, onların ne şekilde mutlu olduğunu öğrenin ve o şekilde ödüllendirin. Örneğin her ay sonunda ayın çalışanını seçmek, her yıl sonunda en başarılı çalışana madalya vermek ya da ücretinde artış yapmak gibi çalışanları motive edici davranışlarda bulunun.

Çalışanlarınıza Karşı Ulaşılabilir Olun

Çalışanlarınız ile iletişiminiz güçlü olsun. Sizden korkmasınlar. Aksine bir sıkıntıları olduğunda gelip anlatabilecekleri şekilde onlara güven ve sıcaklık verin.

Bütün bunları yaptığınızda çalışanlarınızda ki değişiklikleri kendi gözünüzle de göreceksiniz. Bunları mutlaka deneyin. Çünkü kimse asık suratlı bir çalışan görmek istemez. Çalışanlarınız değerlidir. Bunu onlara da hissettirin.

Bir Cevap Yazın