Bordro Olmadan Gelir Belgesiz Kredi Alma İşlemi

Bordro Olmadan Gelir Belgesiz Kredi Alma İşlemi

Bordro olmadan, Günümüzde kefilsiz, senetsiz, gelir belgesi getirmeden ya da maaş bordrosu getirmeden kredi almayı arzulayan kişilere yurt içindeki birtakım özel bankalar herhangi bir gelire sahip olmayan ve maaşı bulunmayan kişiler ya da hâlihazırda bir işe sahip olsa da maaş bordrosu gösterme imkânı olmayanları da düşünerek bu kişilere gelir belgesine ihtiyaç duymadan kredi imkânı sunmaktadır. Kimi vatandaşlar muntazam ve düzenli bir maaşa sahip olsa da kredi alacakları bankanın gerek duyduğu gelir dokümanını yani maaş bordrosunu elde edemezler. Örnek vermek gerekirse; tarım sektöründe çalışanlar, hayvancılıkla uğraşanlar, arıcılık, seracılıkla uğraşanlar ve esnaflarımız gibi mesleklerde çalışan vatandaşlar belirli bir maaşları olmadığı için herhangi bir gelir belgesi temin edemezler. Bundan dolayı herhangi bir bankaya gelir belgesini vermeleri olanaksızdır. Bu konuda çoğu banka gelir belgesine ihtiyaç duymadan kredi fırsatı sunmaktadır. Bu bankalara birkaç örnek; Halkbank, QNB Finansbank, HSBC, Yapı Kredi, Ziraat Bankası ve bunların haricinde birkaç banka daha gelir belgesiz krediye imkan sağlamaktadır.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Fırsatı

Şimdi gelelim gelir belgesi olmadan kredi almanın koşullarına.gelir belgesi olmadan kredi almak istiyorsanız gelir belgeniz olmasa da herhangi bir gelirinizin olmadığını kanıtlamanız, yüksek kredi skoruna sahip olmanız ya da resmi olarak kayıtta bulunan bazı gayrimenkul varlığınızın olmasına ihtiyacınız var.Bu sıraladıklarımızdan herhangi biri varsa kredi almaya hazırsınız demektir.Eğer kredi skorunuz ortalama skorun üzerindeyse ve yüksek miktardaysa gelir belgesine sahip olmamanıza rağmen bankalardan kredi alma şansınızın bir hayli yükseleceğini söyleyebiliriz.

  • Akbank

Akbank’tan, kefilsiz ve gelir belgesi olmadan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, tüm Akbank şubelerini ziyaret edebilir, SMS aracılığıyla, tüm ATM cihazlarından ya da diğer banka kartlarınızla veya internet üzerinden, mobil bankacılık aplikasyonundan maaş bordrosuz yani gelir belgesiz ve kefilsiz kredi müracaatında bulunabilirsiniz.20 bin TL miktarında ki krediye SMS yoluyla müracaat etmek istiyorsanız Kredi yazdıktan sonra boşluk bırakıp, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı yazarak, 4425’e göndermeniz gerekiyor. Akbank genel merkezinin incelenmesinin ardından talep ettiğiniz kredinin cevabı cep telefonunuza SMS yolu ile gönderilecektir.

  • İşbank

İş bankası vatandaşlarımıza 7/24 başvuru yapma imkânı sağladığından başvuru işlemi kolayca gerçekleştirilir. Gelir belgesiz, kefil ve senet olmadan kredi başvurusunda bulunabilmek için herhangi bir iş bankası şubesini, İşbank ATM’lerini ya da internet şubelerini istediğiniz zaman ziyaret edip kredi müracaatında bulunabilirsiniz.

  • İNG Bank

İNG bank az bir miktar olsa da 5 bin TL’lik bir kredi imkânı sağlamaktadır.0,99 – 1,99 faiz oranında Mini Kredi paketiyle kredi alabilirsiniz. Herhangi bir İNG bank şubesini ziyaret ederek, İNG bank ATM’lerinden, mobil şube ya da internet üzerinden krediye başvurabilir, ayrıca 7 gün 24 saat telefon üzerinden müşteri hizmetleri temsilcisiyle iletişim kurarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Çiftçiler için gelir belgesi yoksa çiftçilik belgesiyle, esnaflar için ise, işyeri vergi levhası aracılığıyla rahatça başvuru yapabilirsiniz.

  • Denizbank

Denizbank gelir belgesiz, 50.000 TL’ye kadar cebimde kredi hizmeti yoluyla başvurabileceğiniz gibi Denizbank 36 aya ulaşan vadelerde kredi vermekte ve gelir belgesini şart koşmamaktadır. Evrak ve kefil olmadan başvurabilirsiniz. SMS yoluyla KREDİM yazarak, T.C kimlik numarasıyla beraber 3280’e SMS gönderebilirsiniz. Talebinizin yanıtı kısa sürede telefonunuza ulaşacaktır. Bütün bunların ardından yapmanız gereken yegâne şey kimlik belgenizle birlikte başvuru yapmanız olacaktır.

Online olarak belge ve kefilsiz kredi başvurusun da bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunabilmeniz için bankalar birkaç evrak isteyecektir bu evraklar;

  • C kimlik belgesi ya da herhangi bir resmi kimlik belgesi. (Ehliyet, pasaport)
  • Son 3 ay içerisinde abone olduğunuz elektrik, su, doğalgaz ya da faturalı hat şeklinde bir evrak.
  • Esnaflar için vergi levhası.
  • Çiftçiler için çiftçi belgesi.

Bu evraklar temin edindiği durumda istediğiniz banka üzerinden gelir belgesiz kredi çekebilirsiniz.