Borç Transfer Kredileri | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Borç Transfer Kredileri

Ülkemizdeki zor şartlar insanları çeşitli ihtiyaçları doğrultusunda borç etme durumuna düşürmektedir. Bu durum kimi zaman enderde olsa standartlar içerisinde yakın çevreden alınıyor olabilirken, birçok kişi de bu doğrultuda bankaların kendilerine sunmuş olduğu kredi veya kredi kartı alternatifleri ile harcamalarını ve benzeri ihtiyaçlarını karşılayarak tamamlamakta. Ülkemizde bu konuyla ilgili son dönemlerde kredi ve kredi kartı kullanımı oldukça yüksek bir seyir göstermekte. Önüne geçilemeyen bir durum haline gelen bu durum kimi zaman can sıkıcı olaylara neden olabilmekte. Özellikle de kredi kartlarının bilinçsiz bir şekilde kullanılması ve sonradan ödeme zorluğu çeken tüketicinin aylık ödemelerini yapamaması kendilerine büyük bir sorun yaratmakta. Hatta bu durum öyle vahim bir aldı ki, bir kişinin sadece tek bir kredi kartı değil, aynı anda 3-4 kredi kartını kullandığını bile görebilmekteyiz. Bu kapsamda bilinçsiz bir şekilde tüketilen kredi kartının ödemelerinde zorluklar çekilebiliyor.

TÜM BUNLARA ÇARE “BORÇ TRANSFER KREDİSİ”

Birden fazla bankaya kredi kartı borcu ödemeleriniz var ise tamamını tek bir çatı altında toplayarak EFT yolu ile artı faizlerini de ek baz alarak tüm ödemelerinizi tek bir banka üzerinden taksitlendirerek yapabilirsiniz. Günümüzde hemen her bankanın müşterilerine özel olarak sunmuş olduğu bu hizmetle birlikte sizlerde birçok farklı bankaya ait kredi kartı borcunuzu tek bir banka’ya alarak borç transfer kredisi çekip, aylık ödemeler halinde borcunuzu kapatabilirsiniz.

BORÇ TRANSFER KREDİSİ NASIL ALINIR?

Hemen her banka ülkemizde aynı sistem üzerinden tüketicilerden belli başlı bazı koşullar ön şart olarak göstermektedir, bunlar;

  • Bankalardaki kredi borçlarının bir bankaya transfer edilerek tek bir çatı altında ödenmesi için kredi türleri taşıt, ihtiyaç ve kredi kartı üzerine olmalıdır.
  • Transfer edilecek banka kredi borcunun tamamı transfer edilmektedir, buna dayalı olarak sadece bir kısmı veya şu kadarı diye belirtilerek herhangi bir işlem yapılamamaktadır.
  • Transfer işleminde diğer bankalar üzerine yapılacak olan EFT’lerin tamamı ücretsiz olmaktadır.
  • Kredi veya kredi kartı borç tutarının tamamı bir diğer bankanın kredi kartı numarasına transfer edildiği için herhangi bir ek işlem yapılması gerekmemektedir.


Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

    Bir Cevap Yazın

    Yukarı Çık