Bankamatik Sahte Para Verdi | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Bankamatik Sahte Para Verdi

Bankamatik cihazları, her bankanın hizmetleri dâhilinde bulunan son derece teknolojik bir yapıda olan cihazlardır. Bu cihazların hayatımıza girmesi ile birlikte, banka şubelerine duyulan ihtiyaç ciddi oranda azalmıştır. Bu cihazlardan, normal bir şubede yapılabilecek her türlü işlemi yapabildiğimiz için, şubeye gitmeye de doğal olarak artık gerek kalmamaktadır. Bankamatikler son derece teknolojik bir yapıda olmakla birlikte, zaman zaman insanlar bu cihazlarda bazı sorunlarla karşılaşmaktadır. Genelde karşılaşılan sorunlar; para yutma, para sıkışması, para vermemesi gibi sorunlardır.

Bunun yanında nadir de olsa bankamatik sahte para verdi diyerek, bankalara müracaat eden kişiler de vardır. Öncelikle şunu bilmek gerekir ki, bu durumu yaşama riski oldukça azdır. Çünkü bankamatik cihazları, yapılarından dolayı hiçbir şekilde sahte para kabul etmemektedir. Yani bir kişi, para yatırmak amacıyla bankamatiğe hiçbir şekilde sahte para sokamamaktadır. Ancak nadiren de olsa bu sorunu yaşayan kişilerin, öncelikle bankaların müşteri temsilcilerine ulaşması gerekir. Burada da doğal olarak paranın, o bankanın bankamatiğinden çekildiğini kanıtlamak gerekebilir. Eğer çektiğiniz tutar çok yüksek ise, paranızla alakalı olarak gereken işlemi yaptırabilmek için hukuki yollara başvurmanız gerekmektedir.

Yani bankamatikten alınan sahte parayı, bankaya giderek çözüme kavuşturmak biraz zor olabilir. Dediğimiz gibi, çektiğiniz tutar yüksek ise bu konuda sorunu polis aracılığı ile çözmek daha mümkün olacaktır. Polis aracılığı ile gerekli işlemler yapılarak, sahte paranın esas kaynağı bulunduğu ve kanıtlandığı zaman, bankaya tekrardan müracaat ederek, paranızı geri almak için gerekli işlemleri yürütebilirsiniz. Ancak sizlerin de tahmin edebileceği gibi, devreye hukuki süreçler girdiği zaman, işler oldukça uzayabilmektedir ve bu süreçte da başınız oldukça ağrıyabilmektedir. Bu konuda elbette alınabilecek en büyük önlem, güvenilir bankaları tercih etmek olacaktır. Bu hususta yaşanan sorunların birçoğu, özel bankalara aittir.

Olur mu ya ? Olmaz öyle şey? Diyenleri duyar gibiyiz. Ama sonuçta bu tarz durumlar maalesef yaşanabiliyor. Bu yüzden sizleri bilgilendirme adına bu yazıyı yayımlama gereği duyduk. Banka ve bankamatiklerde bu tarz durumlarla karşılaşırsanız ne yapmanız gerektiğini sizlere kısaca sunduk. Umarım kimse bu durumla karşılaşmaz.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık