Bankaların Kredi Taksit Ertelemesi

Kredi çekerken bankalar sizlerden taksit sayısını ve miktarını son ödeme tarihi itibari ile geçirmemenizi talep etmektedir. Kredi taksitlerini zamanında ödenmeyen her kişi, borcuna biraz daha borç kattığı gibi, kredi sicilinde de yani kredi notunda da düşme yaşayacaktır. Bu aşamada sizi zorlayan bir ödemeyi taksit erteleme yöntemi ile erteleyebilirsiniz. Ya da yeniden yapılandırma yapabilirsiniz.

Taksit Ertelemesi Nasıl Yapılıyor

Bankanıza gidip taksit erteleme nasıl yapılır diye sorduğunuzda size hemen yardımcı oluruz derler. Çünkü vadenin uzamasından ve ödenemeyen tutar üzerinden bankalar para kazanırlar. Bu yüzden hemen işlemlerinizi yaparlar. Ödeyeceğiniz dönemleri belirtirsiniz. Yeni yasal banka faizi, üzerinden yeniden yapılandırılmaya giden borcunuz istediğiniz tarihlere atılır ve ödemeleri o şekilde geri ödeme yaparak kapatma yapabilirsiniz.

İşlemlerin artık kısa sürmesinden dolayı zaman zaman herkes bunu yapabilir. Artık sizde geri ödemelerde zorlandığınız kredileriniz ile ilgili kredi taksit erteleme işleminin cevabını bildiğinizden dolayı soranlara ne gibi işlemler yapacağını anlatabilirsiniz. Yada erteleme işlemlerinizi şubenize giderek hemen halledebilirsiniz. Bu şekilde sıkılmadan ve yasal işlemler başlamadan bankanızla anlaşmış ve borcunuz ertelemiş olursunuz.

Kredi erteleme işlemi bankadan bankaya değişim gösterebilen işlemlerden olup yine kendi bankanız ile görüşmenizi öneririz. Bu yazı sizi sadece bilgilendirme amacı ile hazırlanmış olup hiç bir resmiyeti yoktur. Sitemizde ayrıca krediler ve kredi kartları gibi bir çok makale var. Dilerseniz arama yaparak diğer konularda da bilgilere ulaşabilirsiniz. Erteleme oranları değişiklik gösterebileceği için sizin uzun vadede zarar etmeniz muhtemeldir. Fakat zaten ödemeyi yapamadığınız da birikecek olan faiz yüzünden bu durum dengelenmiş oluyor. Ayrıca daha ileri gidip yasal mercilere bulaşmadan işinizi halletmiş olacaksınız. Doğal olarak mantıklı bir karar gibi görünüyor.

Erteleme işlemi hakkında detaylı bir yazı sunmaya çalıştık. Eksik olduğunu düşündüğünüz konuları bize sorabilirsiniz. Altta yorum alanımız mevcuttur.