Bankaların Kara Listesindeki Biri Kredi Çekebilir Mi | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Bankaların Kara Listesindeki Biri Kredi Çekebilir Mi

Bankalar insanların nakit ihtiyaçlarını karşılanması açısından bulunmaz bir fırsattır. Bankalardan kredi çeken biri borcunu ödemediği takdirde bir takım cezai işlemlere maruz kalabiliyor.

Çekmiş olduğunuz bir kredinin birkaç taksitini ödemediğiniz zaman otomatik olarak banka tarafından kara listeye eklenirsiniz. Belirli bir zaman diliminde de bu borcu ödemez iseniz direkt olarak kara listede kalıyorsunuz ve listeden çıkmanız zorlaşıyor. Aynı zamanda Kredi Kayıt Bürosu’nda da sicilinizi olumsuz yönde etkilersiniz. Banka kara listesindeki biri kredi kartı veya kredi alabilir mi diye düşünürken bunlara dikkat etmek gerekiyor.

Bankaların Kara Listesi

Bankaların Kara Listesi

Banka kara listesindeki biri kredi kartı veya kredi alabilir mi eğer sicilinizi olumsuz yönde etkiler iseniz bankacılık konusunda birçok işleminizi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Bu da sizi çok olumsuz etkiler. Kara listeye giren kişi ilk olarak borcunu otomatik olarak ödemeli.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık