Engelliler Kredi Alırken Dikkat

Bankalar engelliye kredi veriyor mu?

Kredi günümüzde herkesin ihtiyaçlarını karşılamak için başvurduğu yollardan biri halinde. Hatta en çok tercih edileni desek yalan olmaz. Araba alırken araç kredisi, ev alırken konut kredisi veya evlenirken, seyahat için ve benzeri ihtiyaçlarımız için ihtiyaç kredileri imdadımıza yetişiyor. Kredi almaya karar verdikten sonra tabi ki birde kredi faiz oranları incelemesi yapıyoruz. Bize en uygun kredi hangisi ise onu tercih ediyoruz. İşte bu durumda engelli vatandaşlar içinde çeşitli çalışmalar yapılıyor.

2007 sonrasında Yapı Kredi Bankası ile başlayan ve günümüze kadar bir çok bankanın engelli vatandaşlar için yaptığı çeşitli çalışmalar var. Bunların bazıları özel atm ve engelliler için özel çalışanlar bankaların yeniliklerinden. Bunların yanında çeşitli sosyal organizasyonlarda da bankalar ön ayak olarak dikkat çekmeye devam ediyor.

Bu kadar yenilik ve özveri içinde tabi ki engelli vatandaşlar için özel kredi seçenekleri de mevcut duruma eklenmiş oldu. Bu kredilerin özellikleri ise kişiye özel çözüm üretebiliyor olması ve faiz oranlarında farklılık göstermesidir.

Taşıt kredisinde de engelliler için engelsiz taşıt kredisi sloganı ile Türkiye Finans dikkat çeken bankaların başında geliyor. Yine Garanti bankası da özel kredi imkanları sunan diğer bir bankadır. 2008 senesi itibari ile Yapı Kredi bu tür işlemleri başlatan banka olarak gerçekten çok iyi bir işi başarmış oldu. Ardından oluşturulan tekerlekli sandalye basketbol milli takımı ile spor alanında da Garanti Bankasının çok özel destekleri göze çarpıyor. Bu tür organizasyonlar dikkatleri bu alana çekmiş oldu. Diğer bankalar da bunları görüp çeşitli finansal gelişmeler yaptılar. Yani konumuza dönersek engelliler için en uygun kredi A bankasıdır demek yerine size şubeler ile görüşmenizi öneririz. Ama bu alana ilk ön ayak olan bankalar olması itibari ile Yapı Kredi ve Garanti bankasını bir ziyaret etmekte fayda olacaktır. Bunun yanında üçüncü bir banka olarak da Türkiye Finans’a bakabilirsiniz. Buralarda kesinlikle işinize yarayacak bilgiler edineceksiniz. Ama bunlar ile sınırlı kalmayın kredi için en iyisi bir çok bankadan rakamsal bilgi almaktır. Bunların dışında bize sormak istediklerinizi yorum olarak gönderebilirsiniz.