Bankalar Arası Borç Transferi

Bankalar Arası Borç Transferi 

Farklı bankalardan farklı kredi ve kredi kartı ödemeleriniz mi var? Bunları takip etmekte zorlanıyor musunuz? Ödeme için maddi olarak durumunuz müsait ama sırf farklı bankalarda olan işlemler olduğu için hem vakit kaybı hem de takip güçlüğü yaşayanlardansanız sizin için bugün bankalar arası ihtiyaç kredisi borç transferi, tüketici kredisi borç transferi, taşıt kredisi borç transferi ve kredi kartı borç transferi üzerine bir makale hazırladık. Bu yazı ile artık işlemlerinizi tek bir çatı altında toplayabilir ve takip edebilirsiniz. Tabi bu işlem normal ödemeleriniz dışına çıkmanıza neden olacak ve ödemeniz dışında bir masraf ortaya çıkaracaktır. O yüzden de durumunuz ve ödeme şartlarınız uygun ise öneririm. Değil ise hiç bulaşmayın, borcunuzu katlamayın.

Borç transferi sayesinde üstte kısaca anlattığım gibi tüm kredi ve kredi kartı ödemelerinizi tek bankada bir araya getirebilirsiniz. Bunun için bankaların çeşitli çalışmaları var. Genellikle yeni müşteri kapma üzerine çalışmalar yapan bankalar bu tür durumlar içinde kampanyalar yapıyor. Bu işlem aslında diğer bankalarda olan kredilerinizi tek bir kredi çekip kapatmak üzere kuruludur.

  • Örneğin; 25 bin TL – 35 Bin TL ve 40 bin TL olmak üzere üç farklı bankaya toplam 100 Bin TL kredi borcunuz var diyelim. Gidip 4. bir bankadan toplam 100 bin TL kredi alıp bu 3 bankanın borcunu kapatıyoruz ve tek bankaya 100 bin borcumuz oluyor.

Tabi bu işlem için bankanın size güveni olmalıdır. Yani ödeme imkanlarınız uygun değil ise sizin yapacağınız kredi başvurusu reddedilecektir. Bu gibi durumlar da yapılması gereken ise banka müşteri temsilcisi ile oturup durumu konuşmak gerekir. Yani yapmak istediğiniz borç transferi işlemini görüşebilirsiniz. Sizden bir takım belgeler talep edeceklerdir. Muhtemel olarak işlem böyle yürür.

Ayrıca bankalar size toplu kredi kapatmak için vereceği bu paranın doğru yerlere kullanıldığına emin olmak adına, bazen kendisi otomatik işlem yapar. Yani size nakit teslim edilmeyebilir. Bu yüzden aslında banka ve çalışanın güvenini kazanma adına siz kredi isteğinizi belirtirken, onlardan nakit istemek yerine hali hazırda olan krediyi kapatmalarını direkt olarak belirtin. Bu işlemlerinizi hızlandıracak bir hamledir.  Bununla beraber bankaya giderken yanınızda ödemekte olduğunuz ve kapatmayı hedeflediğiniz kredi borçlarının dokümanlarını da yanınızda götürün. Yani bankaya amacınızı açıkça belli edin. Bu paranın doğru yere kullanılacağından emin olmaları için onlara yardımcı olun. Önemli bir diğer husus ise, sizin maddi olarak başvuru yaptığınız bu krediyi ödemeye imkanınız olduğunu belgelemek işlerinizi kolaylaştırır. Bu yüzden gelirlerinizi belgeleyen evraklarınız var ise onları da yanınızda götürün.

Sizlere biraz uzunca olsa da örneklendirerek borç transferi kredisi başvurusu üzerine bilgiler vermeye çalıştım. Altta birkaç bankanın hali hazırda sunduğu kampanya linkleri mevcuttur. Dilerseniz bir inceleme yapabilirsiniz. Sorularınızı bize yorum atarak ulaştırabilirsiniz.

  • Vakıfbank Borç Transferi Kredisi
  • Denizbank Borç Transferi Kredisi
  • Odeabank Borç Transferi Kredisi
  • Finansbank Borç Transferi Kredisi
  • Akbank Borç Transferi Kredisi
  • Şekerbank Borç Transferi Kredisi

Üstte yer alan linklerden dilediğiniz bankanın kampanyasını inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın