“Banka Maaş Kartım Gelmedi” Sorunu YaşayanlarYeni bir işe girdiyseniz, işyeriniz sizden anlaşmalı oldukları bankadan hesap açtırmanızı talep etmektedir. Bazı büyük firmalar işe ilk girdiğinizde hesap oluşturma formunu yanlarında bulundururlar ve size doldurmanızı söylerler. Bu nedenle sizi bankaya göndermeden maaş hesabınızı bir nevi kendileri açtırırlar. Siz işe başlarsınız aradan geçen 10 günlük süre içerisinde maaş kartınız formda yazdığınız iletişim adresinize kurye ile gönderilir. Aynı şekilde işe başladığınız firma bu işlemleri sizin yapmanızı söyleyebilir. Biz X bankası ile çalışıyoruz buradan hesap açtırmanız gerekmektedir diyerek sizi yönlendirirler. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra varsayalım ki maaş kartınız uzun bir süre elinize ulaşmadı.

Banka Maaş Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım

Bu yazımızda size ulaşmayan maaş kartına siz nasıl ulaşırsınız bunu anlatalım. İlk olarak maaş hesabı açtırdığınız bankanın müşteri hizmetlerini aramalısınız. Müşteri hizmetlerindeki, görüşeceğiniz müşteri temsilcisi kartın hangi aşamada olduğunu size söyler. Kuryeye verilmiş ya da kurye size ulaşamadığı için kartın ilk kullanım tarihi geçtiğinden dolayı kart imha olmuş der yenisinin çıkarılması yönünde işlemleri başlatır. Maaş kartınız size ulaşmadan önce, işyeri adresinize mi yoksa ev adresinize mi diyerek teyit edilir. Kurye tarafından vermiş olduğunuz iletişim adresine kartınız gelir. Maaş kartınız eğer ev adresinize gelecek ise sizinle aynı soy ismi taşıyan aile bireylerine teslim edilebilir. İşyerinize gelmiş ise size ulaşılamadığı zaman müdürünüze veya üst yöneticinize teslim edilebilmektedir. Maaş kartınız saçma nedenlerden dolayı size ulaşmasa bile hesap cüzdanınız veya kimliğinizle maaşınızı bankanızdan çekebilirsiniz.

Editör Yorumu

Anlaşmalı bankadan maaşını alanlar için, kartlarının henüz ellerine ulaşmaması üzerine hazırlanan bu yazı 2016 yılı Mayıs ayı içerisinde tekrar incelenmiş ve gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Eksik gördüğünüz ve cevapsız kalan sorularınız için bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz.

Cep Para ile Kartsız Para Çekme Videosu : 

[youtube id=”5H9VDefpDwI” width=”600″ height=”340″ position=”center”]

Etiketler:

“Banka Maaş Kartım Gelmedi” Sorunu Yaşayanlar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ela dedi ki:

    Bankanıza 2hafta önce hesap açtırdım maaş kartım ev adresime teslim edilecek ti hala elime ulaşmadı konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Daha fazla Bankalar, Bilgiler
İban Numarası Kaç Haneden Oluşur?

Avrupa Birliğine üye olan ülkeler tarafından alınan ortak karar sonucunda ortaya çıkan iban numarası, 2010 yılının ilk ayında hesap numarası...

Kapat