Banka Kara Listesinden Çıkmak | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Banka Kara Listesinden Çıkmak

Banka Kara Listesinden Çıkmak

Bankalar insanlar için ekonomik bir kapı görünsede bankalara yapılan yanlışlar ilerleyen dönemlerde tekrar başvurduğumuzda kapıların kapanmasına neden olabilir.

Bankaların Kara Listesine giren her birey ne yazık ki o listeden kolay kolay çıkmamaktadır. Yapılan bir hata bile olsa o hatanın telafisi bir hayli zor gözükmektedir.

Bankaların Kara Listesi

Bankaların Kara Listesi

Banka Kara Listesinden Çıkmak

Ancak günümüz şartlarında bankalar müşteri kaybetmemek adına artık yeni faaliyetlerinde düzenlemeye gitmektedir. Kara listeye giren her birey artık 5 Yıl sonra kara listeden çıkabiliyor. 5 Yıl bile olsa süreç bir hayli uzun gözükmektedir. Ancak bu süreç bununla da sınırlı olmamaktadır. Zira 5 yıl boyunca çıkmak için önünde ilk 3 yıl düzenli ödemelerini yapmaları gerekiyor şahısların. 3 yıldan sonra ise bir dilekçe ile merkez bankasına bilgi vererek listeden çıkacağınızı belirten dilekçenizin yanıtını beklemeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası EFT Saatleri başlıklı makalemizde eft saatleri, en son eft kaçta ve garanti bankası eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık