Banka Borcunu Kapatmanın Püf Noktaları

Banka Borcunu Kapatmanın Püf Noktaları 

Son yıllarda birçok banka müşterisinin bankalara yüklü borçları bulunuyor. Bunda hesaplarını düzgün yapmaları ve gelirlerinden fazla ödemesi olan kredileri çekmeleri de neden olabiliyor. Ayrıca gene gelirlerinden fazla kredi kart limitleri olmaları ve bunları sonuna kadar kullanmaları bankalara olan borçların katlanarak artmasına neden oluyor. Bu nedenle işleri bozulan, aileleri parçalanan ve sonu çok kötü yerlere giden birçok insanın hikayesini duymuşsunuzdur. Bu yazımızda sizlere banka borcunu kapatmanın püf noktaları hakkında bilgiler vereceğiz. Bu bilgileri gerektiği şekilde kullanarak borçlarınızı kapatabilirsiniz.

  • İlk olarak bu duruma düşmenize neden olacak olayları belirlemelisiniz. Eğer hastalığının nedenini teşhis etmeden tedavi uygularsanız iyileştikten kısa süre sonra tekrar hasta olursunuz. Onun için banka borçlarını kapatmaya başlamadan önce bu borçlara neyin neden olduğunu öğrenmelisiniz. Daha sonra ise kredi kartı kullanımına dikkat etmelisiniz. İnsanlar sanki onlar ödemeyecekmiş gibi çok rahat bir şekilde kredi kartı ile bol bol alışveriş yapmaya devam ediyor. Ancak ödeme günü geldiğinde ödemede sıkıntı yaşanıyor. Gelirinizden fazla limiti olan kredi kartlarını kullanmamaya dikkat etmelisiniz.
  • Şimdi ise borçlarınızı tamamını hesaplayarak işe başlamalıyız. Hangi bankaya ne kadar borcunuz var, kredi kartlarınıza ne kadar borcunuz var bunların hepsini tek tek bir yere kaydetmeniz de fayda var. Daha sonra bunları ortadan kaldırmak için bir borç kapatma planı yapmalısınız. Bu plan çerçevesinde borçlara neden olan gereksiz neden harcamaları kolayca tespit edebilirsiniz. Belirledikten sonra ise onları hayatınızdan çıkarmalısınız.
  • Daha sonra acil durumlar için finansal plan yapmalısınız. Bu birçok insan tarafından yanlış anlaşılabiliyor. Bunu size şöyle anlatabiliriz. Birçok insan daha çok tasarruf etmek amacıyla plan yapıyor. Bu yapacağınız plan ise borçlarınızı ortadan kaldırmanız için gerekli olacak. Aylık olarak ne kadar geliriniz olduğunu yazarak plana başlamalısınız. Daha sonra mecburi yapmak zorunda olduğunuz harcamaları not etmelisiniz. En sonda borcunuzu kapatmak için gerekli olan aylık miktarı yazmalısınız. Eğer bu hesapta borcunuzu ödeyeceğiniz tarafa gerekli miktarı bulamıyorsanız, şimdi yapmanız gereken tasarruf etmek olacaktır.
  • Bu tasarrufu mecburi harcamalarınızı minimize ederek başlayabilirsiniz. Ek olarak mutfak masraflarınızı minimize etmelisiniz. Hayatınızı devam ettirmenize engel olmayacak olan harcamalarınızı hayatınızdan çıkarmaya özen göstermelisiniz. Unutmamanız gereken en önemli detay kimsenin borçla dünyaya gelmediği ve eninde sonunda bu borcun sonlanacağı olacağıdır. Tekrar aynı sıkıntıyı yaşamamak için aynı hataları tekrarlamamaya dikkat etmelisiniz. Şimdiden sizlere borçlarınızı ödemede kolaylıklar diliyoruz.

Bir Cevap Yazın