Avuç İçi İle Para Çekme Nasıl Yapılır? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Avuç İçi İle Para Çekme Nasıl Yapılır?

Avuç İçi İle Para Çekme

Teknolojinin her geçen gün biraz daha ilerlediği, hayatımızı kolaylaştırdığı bir ortamda bankalarında bu gelişime ayak uydurmaları ve müşterilerine daha fazla kolaylık sunarak, memnuniyetlerini arttırmaları kaçınılmaz bir durum olmaktadır. Saatlerce sıra bekleyerek yaptığımız birçok işlemi akıllı telefonlarımızı kullanarak, telefon bankacılığını kullanarak ya da ATM’leri kullanarak dakikalar içinde gerçekleştirebiliyoruz.

İnternet bankacılığına giriş yaparak bankamızı cebimizde taşıyabildiğimiz gibi adım başı karşımıza çıkan ortak bankamatiklerde birçok bankacılık işlemini cebimizde bulunan banka ya da kredi kartlarıyla yapabiliyoruz. Bunların yanında telefon bankacılığını arayarak müşteri temsilcileri aracılığı ile işimizi görebiliyoruz. Bu yöntemlerin içinde en zoru kuşkusuz telefon bankacılığına giriş yaparak müşteri temsilcisine ulaşmaktı ki ilerleyen teknoloji sayesinde bu sorunu çözdüler. Sesinizi tanıyan bir sistemle artık giriş yapabilmek için onlarca tuşa basmak yerine bir cümle söyleyerek direk sisteme giriş sağlayabiliyorsunuz.

Teknolojinin sürekli bizleri şaşırttığı bu çağda son olarak bankacılık sektöründe hayatımızı kolaylaştıracak yeni bir gelişme daha yaşandı. İnsanların cebinde onlarca banka kartı taşıması ve her birinin şifresini ayrı ayrı akılda tutması gerektiğinden yola çıkarak avuç içi tanıma sistemi ile her insanın vücudunda bulunan, hiçbir zaman değişmeyen ve kendisine özel olan bir şifreyi kullanarak, kartların kaybolması, çalınması, şifrelerin unutulması gibi birçok sorunu ortadan kaldırmışlardır. Peki, Avuç içi ile para çekme nasıl yapılır. Öncelikle bankanıza giderek özel bir araç yardımıyla avuç içi iziniz sisteme kaydedilir. Bundan sonra bankamatiklerde karşınıza çıkacak talimatları izleyerek vücut ısısına duyarlı özel bölmeye elinizi sokarak sistemin sizi tanımasını ve sisteme giriş yapmasını sağlayabilirsiniz. Ne bir banka kartı, ne bir şifre kullanmadan sisteme giriş yaptıktan sonra paranızı çekebilir, havale yapabilir, hatta fatura ödemek gibi bir sürü banka işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanım kolaylığından ziyade bu teknoloji aslında ilgi çekmesi sebebi ile tercih ediliyor gibi geliyor. Fakat yine de isteyenler için oldukça kolay bir yöntem ve sizleri de bu konuda bilgilendirmek için bu yazıyı hazırladık. Bu konuda veya başka bir konuda aklınıza takılan bir şey olursa bize ulaşmak için altta yorum alanımız var. Buradan sorularınızı iletirseniz seve seve cevaplarız.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık