Avea’nın SMS ile Kredi Notu Hizmeti

Kredi Kayıt Bürosu ve Avea’nın hayata geçirdikleri Avea kredi notu öğrenme işlemi ile sadece tek bir SMS ile 9 lira karşılığında sorgulama işleminin cep telefonlarından yapılmasına imkan sağlanmıştır

Cep telefonları ile hemen hemen her işlemin gerçekleştiği günümüz teknolojisinde, artık bankalardan kredi alırken finansal geçmişinizi sorgulayabileceğiniz Findeks işlemi de yapılmaya başlandı.

Avea alt yapısı kullanılarak 1122’ye atılan SMS ile gerçekleştirilen bu kolay işlemden sonra, bankaya kredi kullanımı için gitmeden önce Avea ile sorgulama işleminizi yapmanız sağlanmıştır.

Türk Telekom Sms ile kredi notu öğrenme artık çok kolay. Cep telefonunuzun mesaj yaz hanesinde geldikten sonra sırasıyla önce TC kimlik numaranızı giriniz sonrasında bir boşluk bırakarak doğum yılınızı giriniz ve 1122’ye bu oluşturduğunuz SMS’i yollayınız.Yaklaşık olarak 2 dk içerisinde notunuz cebinize gelecektir.

0 ile 1900 arasında değişen Findeks kredi notu aralığında gelen cevap şayet 1000’in altında ise orta riskli grupta, 1000 puan ve üzerinde ise Türkiye ortalamasının üzerinde bir puana sahip olduğunuz anlamına gelmektedir.

Türk Telekom ile Örnek Sorgulama: Örnek gönderim (12345678910 1987) yazıp gönderiyoruz. Ücret 9 TL olarak hesaplanmaktadır.

Bildiğiniz üzere avea artık Türk Telekom adı ile kullanımda. Bu yüzden yazımız üzerinde bazı değişiklikler oldu.