Avea SMS ile Kredi Notu Öğrenme | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Avea SMS ile Kredi Notu Öğrenme

11 Ekim 2015

Kredi Kayıt Bürosu ve Avea’nın hayata geçirdikleri Avea kredi notu öğrenme işlemi ile sadece tek bir SMS ile 9 lira karşılığında Findeks kredi notu sorgulama işleminin cep telefonlarından yapılmasına imkan sağlanmıştır

Cep telefonları ile hemen hemen her işlemin gerçekleştiği günümüz teknolojisinde, artık bankalardan kredi alırken finansal geçmişimizi sorgulayabileceğimiz Findeks kredi notu sorgulama işlemi de yapılmaya başlandı.

Avea alt yapısı kullanılarak 1122’ye atılan SMS ile gerçekleştirilen bu kolay işlemden sonra, bankaya kredi kullanımı için gitmeden önce Avea ile Findeks kredi notu sorgulama işleminizi yapmanız sağlanmıştır.

Avea kredi notu öğrenme artık çok kolay. Cep telefonunuzun mesaj yaz hanesinde geldikten sonra sırasıyla önce TC kimlik numaranızı giriniz sonrasında bir boşluk bırakarak doğum yılınızı giriniz ve 1122’ye bu oluşturduğunuz SMS’i yollayınız.Yaklaşık olarak 2 dk içerisinde Findeks kredi notunuz cebinize gelecektir.

0 ile 1900 arasında değişen Findeks kredi notu aralığında gelen cevap şayet 1000’in altında ise orta riskli grupta, 1000 puan ve üzerinde ise Türkiye ortalamasının üzerinde bir puana sahip olduğunuz anlamına gelmektedir.

Kredi notunuzun bol olduğu yıllar diliyoruz…Bir önceki yazımız olan Bankacı Nasıl Olunur? başlıklı makalemizde bankacı nasıl olunur, bankacı nasıl olurum ve nasıl bankacı olunur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık