ATM Para Yatırma Limiti | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

ATM Para Yatırma Limiti

ATM Para Yatırma Limiti

Teknoloji geliştikçe artık bankacılık işlemleri de bir o kadar basit bir hale dönüşmekte. Buna hitaben bankalar müşterilerinin daha kolay ve daha hızlı bir biçimde bankacılık işlemlerini yapmaları adına kendilerine ait ATM’leri alışveriş merkezlerine veya şehrin kalabalık noktalarına dağıtarak bu hizmetten faydalanmalarını sağlamaktadır. Önemli noktalara bırakılan ATM’ler sayesinde hem müşterilerinin daha kolay para ihtiyaçlarını sağlamalarını hem de reklamını açık hava da yaparak daha fazla müşteriye ulaşmanın hedeflenmesini yapmakta. Bu kapsamda insanlar ATM’lerden para çekerek tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla yapabilmektedir. Bu kapsamda bankaların müşterilerine günlük para çekebilme limitini ayarlamakta. Durum böyle olunca insanlar banka tercihlerini genellikle daha yüksek verenden yana kullanmaktadırlar. Bu durum aynı zaman’da ATM’den para yatırma işlemlerinde de kısıtlamalı olmakta. ATM para yatırma limiti ile ilgili bilgilere konumuzun devamında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

ATM PARA YATIRMA LİMİTİ NE KADAR?

Maalesef genel bir limit oranını sizlere çıkaramıyoruz. Bunun nedeni ise bankaların birbirinden bağımsız kararlar alması ve farklı oranlara hitaben planlama yapması üzerine her bankanın para yatırma limiti de çekme gibi farklı olmaktadır. Misal Garanti Bankası 10.000 TL ise Akbank’ta bu durum değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle sürekli olarak para havale etme, çekme veya yatırma işlemleri gibi bankacılığa ait bu durumları göz önünde bulundurarak daha fazla ayrıcalık sağlayan bankaların hesaplarını kullanmanız daha mantıklı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan HSBC ATM Para Çekme Limiti başlıklı makalemizde ATM Para Çekme Limiti, hsbc ve HSBC Çekme Limiti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık