ATM Para Çekme Limiti Nasıl Artırılır? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


ATM Para Çekme Limiti Nasıl Artırılır?

Para çekmek istiyorum fakat, çekmek istediğim tutar çekim limitimin üzerinde. Ne yapabilirim? Bu soru ile karşı karşıya gelen çok sayıda banka müşterisi olmuştur. Bizimde başımıza geldi ve bu yazıyı sırf bu yüzden hazırladık. Umarım sizler için faydalı olacaktır. Bankamatikten para çekme limitini yükseltmek ve bu işlem için çözüm odaklı bir yazı oldu.

Bankamatikler çok uzun yıllardan bu yana ülkemizde kullanılmaktadır. Ülkemizde hizmet veren her bankanın ülkenin birçok şehrinde onlarca bankamatiği bulunuyor. Banka müşterileri de bu bankamatikler aracılığıyla günün her saati rahatlıkla diledikleri işlemleri yapabiliyorlar. Bundan seneler öncesine gittiğimizde de bankamatikler yaygın olarak kullanılıyordu ancak o zamanlar bankamatikler aracılığı ile çok fazla işlem yapılamıyordu. Hatta bankamatikler sadece para çekmek için kullanılıyordu. Ancak günümüzde neredeyse tüm bankalara ait bankamatikler para çekmenin yanı sıra, para gönderme ve evrak gerektirmeyen farklı işlemler için kullanılmaktadır.

Bankamatiklerle ilgili günümüzde birçok işlem yapılabiliyor ama yine de bankamatik denince ilk akla gelen elbette para çekme işlemidir. Banka müşterileri hesap kartları ya da kredi kartlarını kullanarak ihtiyaç duydukları her an bankamatiklerden para çekebiliyorlar. Ülkemizde bankamatiklerin para çekme limitlerinde genel olarak bir standart olmasa da ortalama olarak bankaların bankamatiklerden çekilmesine olanak tanıdığı para limiti günlük 1000 TL ile 1500 TL arasındadır. Ancak bazı bankalar kartların taşıdığı özelliklere göre farklı tutarlarda para çekme limiti belirleyebiliyor. Bankamatik para limiti yeterli olmayan ve bu limitin arttırılmasını isteyen banka müşterileri istedikleri zaman bankalarından ATM para çekme limitinin arttırılmasını talep edebilir.

Peki, ATM para çekme limiti nasıl artırılır? ATM para çekme limitini yükseltmek isteyen kişiler öncelikli olarak bankalarının herhangi bir şubesine başvuruda bulunabilirler. Banka yetkileri müşterilerinden talimatları ve gerekli olan evrakları aldıktan sonra eğer limit yükseltilmesini uygun görüyorlarsa kısa sürede ATM para çekme limiti artırılır. Bazı bankalar bu konuda müşteri temsilcilerine de yetki vermiştir. Yani bankaların müşteri temsilcilerini arayarak da ATM para çekme limiti artırılabilir. Bunun dışında internet bankacılığındaki başvurular alanı üzerinden de ATM para çekme limiti talebi bankaya iletilebilir. Eğer bu yazıdan yararlandıysanız yorum atarak bize destek olabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık