ATM Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


ATM Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

5 Ağustos 2016

ATM Kartsız Para Çekme

Hepimiz gün çerisinde herhangi bir sebepten dolayı banka hesabı kullanırız. Hesabımızdan da belirli dönemlerde para çekmemiz gerekmektedir. Para çekmek istediğimiz zaman bir banka şubesine gidebilir ya da ATM den bankanın bize vermiş olduğu hesap kartı sayesinde paramızı çekebiliriz. Ancak bazen yanımızda banka kartımız olmayabilir, kartı kaybetmiş, çaldırmış olabiliriz, yeni kartımız bize ulaşmamış olabilir ve acilen para çekmemiz gerekebilir. Böyle bir durumda insanın aklına önce banka şubesi gelmekte ancak bulunduğumuz yerde banka şubesi yoksa ne yapabiliriz? İşte bu noktada ATM’den kartsız para çekme devreye giriyor.

Eskiden mümkün olmayan bu uygulamayı günümüzde birçok banka müşterilerine sunmaktalar. Bu sayede müşterilerinin acil durumda ihtiyaçlarını karşılarken memnuniyetlerini de en üst düzeye çıkarmış olurlar. Peki, ATM kartsız para çekme nasıl yapılır? Bu işlem aslında bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak uygulama benzerdir. Bankaların internet bankacılığı ya da mobil bankacılığı için müşterilerine verdikleri müşteri şifresi bulunmaktadır. Bankamatikten kartsız para çekmek istediğinizde, ATM ekranında kartsız işlemler menüsünden, para çekmeye bastığınızda sistem sizden TC kimlik numaranızı ve müşteri şifrenizi ister. Bu bilgileri girdiğinizde ekranda hesap bilgileriniz çıkar ve sizde ne kadar para çekmek istediğinizi tuşlamanız istenir. İşlemin sonunda cep telefonunuza güvenlik sebebi ile bir şifre gelir ve şifreyi yine ATM’den tuşlamanız istenir. Tüm bu adımlardan sonra hesabınızdan istediğiniz bakiye düşülür ve ödeme yapılır.

Gelişen teknolojiyi en yakından takip eden kurumlardan olan bankalar müşterilerine daha kolay hizmet sunarak, hem kendi işlerini kolaylaştırıyor, hem de müşteri memnuniyeti sağlamak amacı ile bu ve benzeri uygulamaları geliştirmekteler. Bu sayede de bizler acil durumlarda karşılaştığımız ya da karşılaşabileceğimiz sıkıntılar için kolaylıkla çözüm bulmuş oluyoruz. Bu işlem genellikle acil paraya ihtiyacım olduğunda dost ve yakınların imdadıma yetişmesi konusunda çok işime yaradı. Daha önce çok kez bu şekilde kullandım. O yüzden sizlerde faydalanmak istersiniz diye paylaşmak istedim. Sitemiz sizler için faydalı bilgiler paylaşmaya devam edecek. Yorumlarınızla bizlere katılabilir, kafanıza takılanları sorabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık