Atama Bekleyen Sağlık Personeline Maliye Freni

Atama Bekleyen Sağlık Personeline Maliye’den henüz cevap yok. Gözler gelecek olumlu cevabı beklemekte.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar tarafından yapılan bir açıklama sağlık personeli ataması konusunda heyecan yarattı. Kaçar’ın açıklamalarının detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Mahmut Kaçar, Maliye Bakanı tarafından onaylama gelir ise bir atamanın olabileceğini söyledi.

Şanlıurfa’dan gelen haberi sayın Kaçar sosyal medya hesabında da şu şekilde duyurdu: “Son günlerde sağlık personeli alımı olacak mı gibi çok yoğun şekilde soru gelmekte ve konu ile ilgili olarak; Sağlık Bakan Yardımcısı ile yapılan görüşmelerde 2019 yılı için atama yapılması üzerine Maliye Bakanlığından sözleşmeli personel kadrosuna talep olduğu, talebin de Maliye Bakanınca onaylanması durumunda bu alımların 2019 içerisinde gerçekleşeceğini ifade etmiştir.” Bu haber ile sağlık için atama bekleyenler de mutlu bir bekleyiş içerisine girmiş oldu.

Adaylar Sağlık için Ek Atama Beklentisinde

Sağlık personeli atamalarının 2019 yılında yetersiz olduğunu düşünen adaylar, Sağlık Eski Bakanı Recep Akdağ’ın vermiş olduğu ek atama sözünün yerine getirilmesi gerektiğini hatırlatıyorlar. Sık sık sosyal medyaya da bunun gündeme gelmesi üzerine Bakan Ahmet DEMİRCAN ‘da ilgili alım için Maliye Bakanlığı’nı işaret etti. İlerleyen süreçte sağlık personeli ek alımı için sağlıkçı adaylar bekleme içerisindeler.

Sağlık Personeli Ek Atama Yapılır mı?

Sürece bakıldığı zaman personel açığının olduğu ve adaylarında ek alım beklentisi ile süreci takip ettiği gözleniyor. Fakat Şanlıurfa Milletvekilinin açıklamasının ardından gözler yeniden Maliye’ye dönse de henüz bir olumlu cevap gelmemiş durumda. Yani Maliye Bakanlığı şuan bu alımlara pek sıcak bakmıyor gibi gözleniyor. Ayrıca sağlık kadrolarında oluşan bekleme gibi aynı durum diğer kurumlar ve öğretmen alımları içinde Maliye onayına takılmış durumda. Eğer vekilden yapılan açıklama üzerine bir olumlu yanıt gelir ise alımda yapılacaktır.

Süreç ve sağlık personel alımı hakkında ki görüş ve tahminlerinizi bize alttan yorum atarak bildirin. Sizlerin bu durumdan beklentileriniz neler?