Askerlikten Sonra Kredi Kullanmak | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Askerlikten Sonra Kredi Kullanmak

Askerlikten Sonra Kredi Kullanmak

Ali Can T. ‘nin Sorusu : Askerlikten Döndüğüm Gibi İhtiyaç Kredisi Kullanabilir miyim?

Cevap : Bu soru genellikle bir çok kişinin merak ettiği soruların başında gelir. Bu nedenle elimizden geldiğince bu konu hakkında sizi bilgilendirmeye çalışacağız. Örneğin çalıştığınız iş yerinizden askerlik için ayrılmak zorunda kaldınız ve askerlik süreniz ise 6 ay. Bu süre sonucunda işinize geri döneceksiniz ve döndüğünüz de de 40 bin TL kredi çekme ihtiyacınız var. Evet bu halde kredi için talepte bulunabilirsiniz ve almamanız içinde hiçbir neden yok. Burada sizin için bakılan birinci konu bundan önce kredi çektiniz mi ve ödemeleriniz nasıl gerçekleştirildi. Tüm kredilerinizi gününüzde ödediniz mi ödemediniz mi? Eğer ki ödemediniz ise zaten kredi notunuz düşmüş olacak ve düşük kredi notuyla birlikte kredi çekme ihtimaliniz biraz daha azalacaktır. Ancak sorunsuz bir ödeme yapmış ve kredinizi bitirmişseniz o zaman kredi notunuz zaten yüksek demektir.

Bu durumda size önereceğimiz konu ise halen bulunan kredi kartınızdan alışverişlerinize devam etmeniz ve ödemelerinizi de aksatmadan günü gününe yapmanızdır. Kredi kartı ödemelerinin gününde yapılması demek kredi notunuzun da yukarıya doğru çıkacağı anlamını taşımaktadır. Banka sizin bu aktifliğinizi gördüğünde kredi verme noktasında sizden bir şey esirgemeyecektir. Sizin zaten yeterince yüksek bir kredi notunuz vardır. Ancak bu dönem boyunca kredi kartı alışverişlerinize devam ettirmeyip bekletirseniz kredi notunuz da sabit kalacağından dolayı başvuru süreciniz biraz uzun olabilecektir. Evet, belki de her iki durumda da kredi başvurunuz olumlu olarak sonuçlanabilir ancak kredi kartınızı aktif olarak kullanmanız daha olumlu olacaktır.

Askerlik sonunda kredi skoru yüksek ve maaş almaya da yeniden başlamışsınız ve bu maaşınızı da belgelediğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Sonuç olarak toparlayacak olursak burada kredi almada en büyük faktör sizin kredi notunuzdur, kredi notunuz ne kadar yüksek olursa sizin başvuru onayınız o kadar olumlu yönde işleyecektir. Bu nedenle de önceki kredi ödemeleriniz ve kredi kartı ödemeleriniz düzenli ise o zaman başvuru yapmaktan çekinmemeniz gerekir.

Bir önceki yazımız olan 80 Yaş Üstü Banka Kredisi Kullanabilir Mi? başlıklı makalemizde 70 yaş kredi, 80 Yaş kredi ve kredi yaş sınırı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık