Araç Kredisi Kullanmak İstiyorum

Araç Kredisi Kullanmak İstiyorum 

Araç sahibi olmak eskisi kadar zor değildir. Çünkü aracın neredeyse tamamını karşılayan araç kredileri sayesinde bir çok kişi istediği aracı satın alabilmektedir.

Araç kredileri sayesinde uygun ödeme taksitleri ile araç satın almak bir çok kişinin tercih ettiği bir yöntemdir. Bankalar, satın aldığınız araç teminatlı olarak kredi vermektedir. Araç sıfırsa yüzde 70, ikinci el ise yüzde 50’ye kadar değişen oranlarda araç kredisi verilmektedir.

Araç kredisinin kullanımı için bir çok kişi elindeki birikimini peşinat olarak değerlendirir ve buna göre kalan kısım için kredi verilir.

Araç Kredisi Kullanımı

Araç kredisi kullanmak isteyenler, hangi bankadan kredi çekmek istiyorlarsa o bankayla ilgili kredi seçenekleri konusunda bilgi alabilirler.

Araba galerileri bazı durumlarda özel olarak kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalar sayesinde anlaşmalı bankalarla özel kredi faiz oranlarından yararlanılabilir. Ama sizin çalıştığınız bankanın kredi oranları daha düşükse bu bankaları tercih edebilirsiniz.

Araç kredilerinin başvurusunda proformada yazan bedel esas alınır ve 48 aya varan vadelerle aracın kredilendirilerek olan kısmı belirlenir.

Araç Kredisinin Geri Ödemesi

Araç kredilerinin geri ödemeleri ihtiyaç kredilerinden 1 yıl daha uzundur. Yani 48 ay boyunca geri ödeyebileceğiniz araç krediler, bankaların özel ödeme seçenekleri ile ara ödemeler ve üç aylık ya da aylık taksitler halinde olabilir.

Tüketicilerin tercih ettiği vadeler 48 aydır ve bu vadelere özel faiz oranları ile kampanyalar düzenleyen bankaların da değişik avantajları olabilmektedir. Bir ay ödemesiz ya da birkaç sonra ödemeli olan krediler zaman zaman verilmektedir.

3 aydan 48 aya kadar uzanan vadelerle araç kredisini geri ödeyebilirsiniz.

Araç Kredisi Almanın Şartları

Araç kredisi kullanmak için de kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notunun yüksek olması, her koşulda uygun bir alışveriş yapmanıza imkan tanımaktadır.

Gelir belgelerinizin yanında, sıfır araçlar için proforma, ikinci el araçlar için ruhsat gerekmektedir. Bu belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda aynı iş günü içinde krediniz çıkacaktır.

Tabi kredi notunuzun yüksek olması ve ne kadarlık kredi kullanabileceğiniz konusunda bilgi sahibi olmanız ve daha sonra kredi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Hangi Bankanın Araç Kredisi Faizleri Daha Düşük?

Bankalar kredili ürünleri için değişik zamanlarda kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalar arasında hangi bankada düşük faiz oranı varsa, müşteriler de doğal olarak o bankayı tercih eder.

1.32 ve 1.04 civarında olan araç kredisi faiz oranları bankaya göre değişiklik göstermektedir. En yüksek faiz oranı genellikle HSBC bankasında olmaktadır ve bu nedenle bu bankanın ürünlerinin faiz oranları her zaman oldukça yüksektir. İng  Bankası şu sıralar oldukça düşük faizli araç kredisi vermektedir ve bir çok kişi bu bankayı seçmektedir.

Genelde arabayı satın aldığınız galerinin anlaşmalı olduğu şubelerle görüştürülüp kredinizi kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın