Araç İpotekli Kredi | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Araç İpotekli Kredi

Ev almak isteyenler, yeni bir iş kuracak olanlar, acil nakit ihtiyacını gerek duyanlar veya araç almak isteyenler kredi çekerek tüm bu işlemlerini rahatlıkla yerine getirebilmektedir. Fakat tüm dünyada da olduğu gibi ülkemizde de yer alan bankaların birçoğu kişinin gelirlerine bağlı olarak kredi imkanı sunmaktadır. Türkiye’de yer alan bankaların kredi türlerine göre hemen her faiz oranı ve vade koşulları aynı olmakta. Bu durumlara dayalı olarak tüketicinin kredi çekmesi için bankalar tarafından istenilen bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartları yerine getiremeyenler veya imkanı olamayanlar ise ipotek ile kredi çekme işlemlerini rahatlıkla yapabilmektedirler.

Kredi çekecek olan kişi bankalar tarafından incelemeye alınarak öncelikle kredi notu üzerine detaylı bir araştırmaya tabii tutulmaktadır. Eğer kişi düşük kredi notu seviyesine sahip ise kendisinden verilecek olan krediye karşın teminat opsiyonu istenmektedir. Günümüzde artık hemen her banka ipotekli kredi çekme çeşitliliği içerisine taşınır veya taşınamaz malları arasında taşıtları da ekleyerek insanların araçlarını teminat göstererek kredi çekebilmesini sağlamaktadır. Bu kapsamda tüketiciler araç ipotekli kredi imkanından faydalanmak adına kendilerine ait aracı bankaya teminat opsiyonu olarak gösterip kredilerini rahatlıkla çekebilmektedir. Son dönemlerde bir hayli konusu açılan otomobil ipotekli kredi alma olasılığı gün geçtikçe birçok kişi tarafından tercih edilen bir kredi çekme türü olarak karşımıza çıkmakta.

ARAÇ İPOTEKLİ KREDİ ALABİLMEK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR NELERDİR?

Aracınızı teminat olarak gösterip kredi çekmek istiyorsanız öncelikli olarak çekeceğiniz kredi tutarını iyi bir şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Araba ipotekli kredi çekmek isteyen kişiler, çekecekleri kredi miktarının aracın değeri kadar olmalarına dikkat etmelidir. Aksi takdirde aracın değerinin üzerinde bir kredi tutarı çekme isteğinizde bankadan olumsuz yanıt alabilmektesiniz. Kısacası, aracınız çekeceğiniz kredi tutarına eşit olmalıdır.

ARAÇ İPOTEKLİ KREDİ ALABİLMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Her kredi türünde istenilen belgelerde de olduğu gibi araç ipotekli kredi için belgeler istenmektedir. Bunun için krediyi çekeceğiniz bankadan detaylı bir bilgi almanız gerekmektedir. Nedeni ise bu tür kredilerde bankaların farklı belgeler isteyebilmesinden kaynaklanmaktadır. Farklı belge talebi olacağı için kredi başvurusu yaptığınız bankanın yetkilisinden bu konuya dair daha sağlıklı bilgilere alarak tüm işlemlerinizi sorunsuzca yapabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık