Akıllı Yazar Kasa Pos Cihazı Nasıl Alınır? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Akıllı Yazar Kasa Pos Cihazı Nasıl Alınır?

Maliye bakanlığının istekleri doğrultusunda oluşan yeni yasa ile birlikte eski yazar kasalar artık tarihe karıştı. Bu doğrultuda banka pos ve yazar kasa görevi görerek hem işletme sahibine kolaylık sağlayan hem de geliştirilmiş yeni sistem ile akıllı yazar kasada oluşan tüm işlemlerin Maliye Bakanlığı’na iletilmesi bu cihazların daha bir popüler hale gelmesini sağlamıştır. Akıllı yazar kasa uygulaması tüm banka kartlarına uyumlu bir şekilde çalışmakta olup, herhangi bir bankaya karşı işlevsizlik göstermemektedir. Daha önceleri yazar kasalar ve pos cihazları birbirinden bağımsız olarak çalışmaktaydı, fakat akıllı yazar kasalar bu her iki işlemi de aynı anda yapabilmekte.

SADECE YAZAR KASA OLARAK KULLANABİLİR MİYİM?

Akıllı yazar kasaları sadece yazar kasa olarak tek bir işlevsellikte kullanabilirsiniz, fakat akıllı yazar kasaları sadece pos cihazı için kullanamazsınız. Eğer pos cihazını kullanmak istiyorsanız sistem mecburiyetinden ötürü yazar kasayı da devreye koymanız gerekmektedir. Akıllı yazar kasa sistemleri tüm banka kartlarına uyumludur, fakat bankaların yazar kasa markaları ile anlaşamamaları üzerine birçok yazar kasada birtakım banka kartları çalışmayabilmektedir.

Bunlara örnek olarak Denizbank ve Beko marka akıllı yazar kasalar uyumlu değildir veya VERA marka akıllı yazar kasa cihazına Akbank kartları çalışmamaktadır. 2016 yılında gelen bildirge üzerine artık her banka her marka yazar kasada çalışma zorunluluğu getirilmiştir. Akıllı yazar kasaları isterseniz mobil hat ile veya dilerseniz internet bağlantısıyla da çalıştırabilirsiniz. Buna dayalı olarak ister işyerinizden ister evinizden veya kapıda ödeme sistemleri için oldukça idealdir. Hemen her bankanın kartları ile tek çekim yapabilinen akıllı yazar kasa pos cihazları taksitlendirme işlemlerinde bazen sorun çıkarabilmektedir.

HANGİ MARKA AKILLI YAZAR KASA ALINMALI?

VERA marka akıllı yazar kasa pos cihazları günümüzde en çok tercih edilen ve bu sektördeki pazar payının büyük bir dilimini kapsamaktadır. Akıllı yazar kasa alanında sektörün öncüsü olduğu için birçok soruna karşı sürekli geliştirilmesi üzerine birçok kişi VERA markayı tercih etmekte olup, bunun yanında alternatif olarak Bekor, Profilo ve Ingenico gibi dünya devi markalarda sıklıkla tercih edilen akıllı yazar kasa markaları arasında yer almaktadır.

 Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık